Kasutajainfo

Raul Sulbi

08.10.1977–

  • Eesti

Teosed

· Raul Sulbi ·

Täheaeg 10: Juubeliväljaanne

(antoloogia aastast 2012)

eesti keeles: Tartu «Fantaasia» 2012

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
0
3
1
0
Keskmine hinne
2.75
Arvustused (4)

Jutuvõistluse "teine pool" paberile trükituna kiskus antoloogia taseme alla. Kui see osa läbi loetud, hakkasid aga paremad lood tulema.
Teksti loeti eesti keeles

Alla viiendiku väga head teksti ja üle neljandiku väga halba teksti – ei tule kolme kokku!

Eesti naise elu naisulmekirjanduse pilgu läbi.

Nüüd siis jõudis lõpule ulmekirjanuse jutuvõistluse esikümne avaldamine. Kümnest tööst seitse on naiste poolt kirjutatud.
Need naised tunduvad olevat enamasti neljakümnendatesse jõudnud – guugel aitas – tähendab, neil peaks olema ettekujutust elust küll.
Seitsmest jutust kolmes/neljas (kõiki detailideni ei mäleta kah) on tähtis ja kole (kõige koledam) asi soovimatu rasedus.
Seksuaalset vägivalda ei ole! Täheaja kümnendas numbris on küll üks vägistamise lugu, aga see on välismaise meesautori 1985-ndal aastatal esmaavaldatud jutt.
Kõigis soovimatu rasedusega juttudes (ja veel ühes naisautori omas) seksivad naised üsna laialt ringi. Kõiki ei mäleta kah.
Laialt ringikeppimise tulemusena eostuvate laste saatuse pärast naised ei vastuta. Süüdi on mehed või needus. Mehi tabab ka teenitud karistus – teispoolsed saavad nende hinged.

Õigus (keppida) on kätte võidetud!
Võiks võtta ka vastutust – kui ei taibanud jalgu koos hoida – siis ei maksa mehi ega needusi süüdistada.

Armsad naisulmekirjanikud(!) – teeks edapidi nii, et soovimatut rasedust oleks (oluliselt) vähem. Ei pea ju kõik tegelased totukesed olema – raseduse vältimisest räägitakse juba põhikooli inimeseõpetuses.
Pealegi, ulmekirjanduse põhilugejaskonna probleem see ei ole – tähendab muutub igavaks – kui mitte muidu, siis kordumise kaudu.

Teksti loeti eesti keeles

Üle poole eesti lugudest ja ca. pool kogumikust üldse (sh. jutuvõistluse esikümne tagumine ots) oli omaaegse "Jutulabori" ja "Marduste" kehvema poole tase. Miks seda materjali paberantoloogias välja anda? "Algernoni" rubriik "Jutulabor" oli tasuta võrgus ja pidigi olema harjutamise koht. "Mardus" ajakirjana pidi oma veerud 4-8 korda aastas täis saama. Aga kas kord aastas ilmuvat antoloogiat siis tõesti kuidagi muud moodi kokku ei saa?
Teksti loeti eesti keeles

"Täheaja" kümnes ehk "Juubeliväljaanne" sisaldab eelmisel aastal korraldatud jutuvõistluse esikümne teist poolt, millele sekundeerivad veel mõned kodu- ja välismaised autorid. Kindlasti pole tegu kõige tugevama antoloogiaga, sest lugude tase kõigub seinast seina. Ja seda mitte ainult eestlaste loomingut arvesse võttes. On häid lugusid ja on ka lugusid, millest oleks saanud midagi peale kerget juhendamist ning toimetamist. Ja jällegi ei pea ma silmas ainult võistlusele esitatud töid. Nende paberkandjal avaldamise mõtekuse üle võib lüll vaielda, kuid võib-olla peaks mõni vaidleja sel juhul ka korra pilgu peeglisse heitma. Keskmine kolm
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: