Kasutajainfo

Raul Sulbi

08.10.1977–

  • Eesti

Teosed

· Raul Sulbi ·

Ebasõbralik planeet

(jutt aastast 1995)
http://algernon.ee/node/297

ajakirjapublikatsioon: «Postinael» 1995; nr. 29 (18. juuli)
«Algernon» 2000; oktoober
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Algernon
  • Ilmunud ajalehes
Hinne
Hindajaid
0
0
4
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (4)

Ausalt öelda on mulle täiesti arusaamatu, miks taolisi asju uuesti avaldatakse. Kas eesti ulme ajaloo huvides? Või milleks? Kas autor tõesti hellitab mõtet, et sellel tükil võib miski aastatele vastupidav väärtus olla? Või kange himu viis aastat hilinenud lugejate tagasisidet saada? Mõned lood on nagu ühepäevaliblikad -- korraks lendavad ning seejärel külmuvad õhtuses videvikus surnuks ning on järgmiseks hommikuks kõigil meelest läinud. Pole mingit mõtet meenutada eilseid või üleeilseid liblikaid, kui juba uued hordid igasuguste enam- või vähemmõttetute putukatega aasa kohal keerlevad. See lugu on täpselt selline lugu. Sama käib muide ka Jyrka Alfie-heietuse kohta. No kirjutasid kunagi, tore on, et kirjutasid, rahu majas. Kordusekspositsioon IMHO antud juhul absoluutselt mõttetu.Lugu ise selline keskpärane lori... Kaht panema käsi ei tõuse, sest nina kõntsa lehka ei tunne, üle nõrga kolme jälle ka pole mingit põhjust anda.
Teksti loeti eesti keeles

Suht mõtetu tekst. Sama temaatikat kasutavad üsna paljud kirjanikud ning selle koha pealt ei suuda Sulbi mitte millegiga üllatada. Lugusid tulnukatest, kes Maale saabudes kohalike elanikega mitte eriti hästi läbi ei saa, on tohutu hulk.

Omaette ooper on sellega, miks see uuesti avaldati. Küllap oli sellel ka oma põhjus, nii et seda ei ole siinkohal mõtet lahata. Ehk on asi lihtsalt ajaloolises väärtuses või siis soovis näidata, et ka Sulbi on kunagi kirjutanud ja mitte eriti suurepäraselt, olles nõnda siis noortele kirjanikele eeskujuks, näidates, et kõik me peame kusagilt alustama.

Teksti loeti eesti keeles

Tulnukad saabuvad Maale mõistusega elu otsima. Jutt on sarnane Juhan Voolaiu "Kontaktiga", puänt on mõlemal olemas ja teatav kvaliteet ka.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: