Kasutajainfo

Siim Veskimees

05.04.1962–

  • Eesti

Teosed

· Siim Veskimees ·

Ohutusnõuded laavalehmade läheduses

(lühiromaan aastast 2009)
https://veskimees.eu/node/143

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 6: Pika talve algus» 2009
autorikogu «Kaugete päevade naeratus» 2014

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
3
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.429
Arvustused (7)

Veskimehel tihtilugu õnnestub. See lühiromaan kuulub just õnnestumiste hulka. Lugu keerleb Maale saabunud tundmatute olendite ümber, kes elupaigaks valivad vulkaanikraatrid ja kes inimese kohaolu ignoreerivad, küll aga igasugu kummalisi fenomene tekitavad. Natukese aja pärast saabub aga lisaks teine tulnukas, kes hakkab inimestele õpetama, kuidas esimeste - laavalehmadega - hakkama saada. Peategelaste hulgas leidub eestlasi ja kogu lugu on üpriski usutav ja huvitav. Veskimehele omaselt on lugu edasi antud mingite pildikestena, mis sedapuhku aga suurema pildi moodustavad. Olen lugenud ka sama autori lugusid, kus paraku suuremat pilti ei moodustugi ja kirevateks pildikesteks need jäävadki. Selle looga siin seda probleemi pole ja üldse on tegu Veskimehega tuntud kvaliteedis.

Lisaplusspunktid lähevad lühiromaanile pealkirja eest. No kuidas saab jätta lugemata sellise nimega juttu.

Teksti loeti eesti keeles

Veskimehe kohta mitte eriti tempokas, aga mõnusa õhustikuga tekst. Ei idees ega süžees pole midagi teab-mis-paeluvat, aga kuidagi hästi sümpaatselt kirja pandud. "Neli" tugeva plussiga.
Teksti loeti eesti keeles

Tulevad mingisugused tulnukad maale ning hakkavad oma asju ajama. Inimestest nad välja ei tee, kuid inimesed neist küll. Veidi aja pärast järgneb esimestele külalistele kosmosest teine, kelle eesmärgiks on inimkonda natuke aidata. Juhuslikult satub temaga kokku ka üks võõrmõju spetsialist eestist, kellest saab loomulikult viimasena saabunud tulnuka usaldusalune. Mõnes mõttes on "Ohutusnõuded laavalehmade läheduses" üsna veskimehelik teks. Mõnes mõttes jällegi mitte. Peategelase valik ning tema veendumused on autorile täiesti omased. Ebatüüpiline on vähene tegevus. Enamus aega jutust lihtsalt istutakse ning räägitakse juttu. Ei mingit paugutamist, tantsu ja tagaajamist, tohutut ideede tulevärki. Veskimees on justkui sihilikult asja lihtsana hoidnud ning see on tal ka üsna hästi välja kukkunud. Kindlasti mitte autori kõige parem tekst, kuid üsna hea ikkagi. Neli
Teksti loeti eesti keeles

Kaasahaarav lugemine. Oli muidugi ka asju, mis häirisid. Näiteks see, et hindan väga ulmes salapära, aga siin visati salapära katted peagi seljast (Adadcio ja Jaagu avameelsed vestlused). Samuti ei tekkinud erilist soovi samastuda peategelase Jaaguga.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: