Kasutajainfo

Siim Veskimees

5.04.1962-

  • Eesti

Teosed

· Siim Veskimees ·

Keskpäevapimedus

(lühiromaan aastast 2007)
https://veskimees.eu/keskpaevapimedus

eesti keeles: Tartu «Fantaasia» 2007

Sarjad:
  • Stalker
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
1
2
1
1
0
Keskmine hinne
3.6
Arvustused (5)

See lühiromaan peaks siis kuuluma samasse maailma, kuhu "Ogaline Päike" , ent nii asetus kui sündmustik on hoopis teised... ja parem on ta ka. Erinevalt romaanist "Poolel teel" ei upu autor siinkohal targutamisse, vaid kirjutab kaasakiskuvalt ja põnevalt.

Peakangelaseks eesti noormees Raul, kes aastal 1980 ühineb ühe kummalise teismeliste grupiga... Noored on kuhugi metsa rajanud hästsisustatud punkri ja röövivad möödasõitvaid kaubaautosid, protesteerides nii Nõukogude võimu vastu (kommunistliku režiimi kriitika iseloomustab seda lühiromaani nagu ka paljusid teisi autori teoseid ja sellele viitab ka pealkiri). Röövlijõugu ja hipikommuuni kummalise segu liidriks ning alusepanijaks on salapärane tibi nimega Krista. Ühel hetkel ründab miilits punkrit, Raulil ja mitmel ta kaaslasel õnnestub taganemislahingust eluga pääseda ning mingil hetkel leiab ta end teiselt planeedilt ja võõrtsivilisatsioonide võitluse keskmest. Seejuures keskendutakse kolmesoolisele enigi rassile ja katsetele see taas kahesooliseks muuta. Toimuvasse on segatud veel mitu rassi ja tsivilisatsiooni, millest mõni omakorda NSVL- meenutab...

Ega paljut tahakski selle õhukese raamatu kohta pikemalt rääkida, mainiks vaid, et autori iseloomulik kirg pisikeste kõhnade naiste vastu saavutab siin lausa fetiši mõõtme, kõik enigi naised on sellised. Ja politseinik Vanamondi nimi teeb muidugi kummarduse äsjalahkunud Arthur C. Clarke`ile. Üldiselt on lühiromaan harukordselt tekstitihe ja nõuab tähelepanelikku lugemist.

Teksti loeti eesti keeles

On aasta 1980. Nõukogude Eestist pärit poiss nimega Raul satub juhuslikult (häid ja veenvaid põhjuseid autor ei jaga) võõrale planeedile, kus ta kohe kistakse mingisugusesse võimuvõitlusesse kohalike ja vähem kohalike vahel. Üldiselt meenutab see tekst mulle ühe teismelise poisi märga unenägu, sest seal on kõik selle komponendid kenasti olemas. Kenad tüdrukud, kellega ohtralt ka vahekorda astutakse, igasugused relvad ja imevidinad, millega kõvasti kärtsu ja mürtsu tehakse ning uskumatud seiklused, mis peategelasele ainult õnnelikult lõppeda saavad. Kõik need komponendid on kindlasti toredad, ilmestavad teksti ning lisavad sellele ka vürtsi, kuid seda ainult sellisel juhul, kui neid kasutatakse mõõdukalt. Veskimees seda sõna ilmselt ei tunnista ning sellepärast meenutabki tema lühiromaan kosmoseoopereid ulmekirjanduse kuldajast, mitte tõsiuskliku teadusliku fantastikat, mille poolest autor üldiselt tuntud on. Lugeda ju kõlbas, naljakas oli ka, kuid soovitama ei hakka. Kolm
Teksti loeti eesti keeles

Täielik pettumus. Üldiselt mulle seiklusliku sisuga lood meeldivad, aga siin ei hakanud üldsegi põnev. Autor ei ole suutnud õhkkonda luua, on vaid sõnade joru, mis emotsiooni ei paku. Tekst ei ole ladus, tundub viimistlemata, halvasti jälgitav. Igasugune käitumine tundub kunstlik ja ebausutav. Asjale ei tulnud kasuks ka pornofilmilik seks (sealhulgas tulnukatega) ja massikillimine. Jättis mulje kui tulihingelise verinoore ulmefänni esimene kirjanduslik katsetus.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: