Kasutajainfo

Siim Veskimees

5.04.1962-

  • Eesti

Teosed

· Siim Veskimees ·

Pühapaikade pime lend

(lühiromaan aastast 2000)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2000; detsember
♦   ♦   ♦

eesti keeles: autorikogu «Kuu Ordu» 2003

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.571
Arvustused (7)

Kolmas lugu Kuu ordust. Hindasin selle 2000. a. "Stalkeri" valimistel 4. koha vääriliseks jutustuste hulgas.

Kujutan ette, et Belials kirjutanuks sellestsamast tosinajao lühijutte, aga Raudsaar "Algernonis" kaks aastat ilmuva järjejutu... Veskimees paneb kõik korraga letti. Kiidan!

Teksti loeti eesti keeles

Senistest "Kuu Ordu" lugudest minu meelest kõige õnnestunum. Seda eelkõige seepärast, et siin on peale helge anarhistliku paradiisi kujutatud ka probleeme, mis sellisest eluviisist tõusetuda võivad. Millegi promomisega tegeleb propaganda, uute perspektiivide ning nende valgus- ja varjukülgedega -- kirjandus.
Teksti loeti eesti keeles

Siin on midagi sellist, mida paljudes Kuu Ordu lugudes nappima kipub - siin on pinget. Vähemalt esimeses pooles, kui kõik ei ole veel selge. Teine pool kannatab jälle tavapärase "Kuu Ordu Sündroomi" all - sündmused seletatakse ette ära ja järgneb loeng Kuu Ordu õilsa poliitika teemal. Aga hea alguse nimel olen valmis oma heade hinnete varasalvest ühe ohverdama.
Teksti loeti eesti keeles

Ainese ja probleemiasetuse poolest võiks see olla tõesti üks Kuu ordu tsükli tugevaim tekst. Autorile omased puudused jutustamisstiilis on aga liiga häirivad, et kõrgemalt hinnata. Süzhee on esitatud rohmakalt liigendatuna ning vahepeal kalduvad tegelased tehnilise sisuga vestlustesse, mis süzheest üsna kaugele viivad. Teksti teine osa on siiski lihtsamini jälgitav (kuigi Veskimehe puhul on see väga suhteline mõiste) ja ka põnevam, kuna räägitakse pikemalt ja selgemalt. Neli on siiski miinusega.
Teksti loeti eesti keeles

Ei saanud mina alguses aru, miks seda lugu nii kõrgelt hinnatud on. Siis midagi muutus ja nüüd pean ma tunnistama, et see on kindlasti üks parimaid, kui mitte kõige parem "Kuu Ordu" lugu. Religioon ja tahe uskuda isegi siis, kui midagi uskuda pole, sest kõik on ratsionaalselt ära põhjendatud, on mulle alati huvi pakkunud ning Veskimees on suutnud käesolevas tekstis seda piisavalt huvitavalt lahti harutada. Kindel viis
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: