Kasutajainfo

Murray Leinster

16.06.1896-8.06.1975

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Murray Leinster ·

Sidewise in Time

(lühiromaan aastast 1934)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Stories» 1934; juuni
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Klassikaline ja teedrajav paralleelmaailmade teemaline jutt, milles maa ühtäkki muutub segipaisatud Rubiku kuubiku sarnaseks. Seda sel moel, et kui ühes maailmas jäi Rooma impeerium püsima või jäi jääaeg kestma, siis kohtavad Minnesota elanikud kohas, kus veel eile oli bensiinijaam, täies relvis roomlaste väesalka või lumetormi.

Nurgataguse ülikooli matemaatikaprofessor Minnott on ainuke inimene, kes on osanud taolist nähtust ette näha ning end selle tarbeks põhjalikult ette valmistanud. Oma elus pettunud hullukese peas küpseb plaan saada maailmavalitsejaks, seda paralleelmaailmas, kus XX. saj. maa, nagu meie seda tunneme teadmiste tase seda võimaldaks.

Segastel ettekäänetel saab ta endaga kaasa veel seitse hoolikat valitud perspektiivset tudengit - neli naist ja kolm meest (üks naistest on mõeldud Minnotti sängi soendama - kavatsus mis pidi kaasaegset lugejat ilmselt shokeerima) - ja reis läbi paralleelmaailmade algab. Kuigi kõik ei lähe professori plaanide järgi - näiteks ei ole tema rännukaaslased Minnotti plaanide ilmsikstulekul nõus tema kuulekad käsutäitjad olema - ei ole neil esialgu muud valikut kui kokku jääda, sest teel varitseb palju ohte. Minnotti ja tema kaaslaste seiklused vahelduvad piltidega eri maailmade inimeste kokkupuudetest.

Ehkki jutt on mõnes mõttes kirjutamisajale tüüpiline - maad vapustanud nähtuse tagamaades ei püütagi selgusele jõuda - on ta on täiesti loetav ka praegu ja ka kirjaniku enda loomingus väljapaistev.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019

Autorite sildid: