Kasutajainfo

Robert Reed

9.10.1956-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Reed ·

Baby`s Fire

(lühiromaan aastast 1999)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 1999; juuli
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Chamberlainide kloonpere tsükli eelviimane lugu kirjeldab peaasjalikult eriti mastaapset inseneritööd galaktikate, ussiaukude, beebiuniversumite, mustade aukude, neutrontähtede, gaasihiiglaste jm inventariga.

Selle taustaks pakutakse meile Alice`i, Ordi, Ravleeni ja Xo omavaheliste suhete rägastikku, kus lugeja kotti tõmmatakse ja enam kindel pole, kas konkreetse tegelase nime ja välise oleku taga ka tegelikult see tegelane figureerib või käib mitmekordne pettus.

Xo Nuyen on põgenenud kaugele Galaktika äärele, kus püüab Alice`i (sic!) abiga luua eelmise osa lõpus hävitatud algkodu emakese Maa täpset koopiat. Erinevalt Chamberlainidest pole Nuyenitel küll erilist maailmaloomise ega terraformimise oskust, aga Xo tunneb ennast Maa hävingus süüdi ning pingutab topelt. Neist saab Alice`iga ka miski veider intiimpaar...

Selle taustal põgeneb Ord meeletuid ja kujuteldamatuid vahemaid kattes Ravleeni eest, kes temast kogu aeg napilt maha jääb...

Minule selline mastaapne ja mitte väga astrofüüsikast tõukuv tekst sobib, bioloogiharidusega kirjanik pole õnneks rumal ning ei hakka oma humanitaarsesse astrofüüsika ja kosmoloogia retseptiraamatusse midagi liiga täpselt sisse kirjutama, mis tähendab et füüsika- ja loogikapeded ei saa ka millestki kinni hakata. Kõik on nii kaugtulevikus ja nii hüpoteetiline, et... ulme noh!

Aga ma mõistan täiesti, et paljudele võib selline mastaap kõrgelt üle pea käia. Ka inimlik/kloonjumalik konflikt on neljandas osas senisega võrreldes pea peale pööratud ning asjad selguvad alles grande finale`s.

Kaheksa aasta jooksul ilmuva jutusarjana selle tsükli avaldamine aga vist tõesti hea mõte polnud, iseseisvana töötasid tegelikult vaid tsükli kaks esimest lugu. No igatahes sai sellest kõigest 2003. aastal võrratu fix-upromaan!

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: