Kasutajainfo

Robert Reed

9.10.1956-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Reed ·

Mother Death

(lühiromaan aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 1998; jaanuar
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Chamberlainide kloonperest rääkiva ja erakordselt hoomamatutes kategooriates opereeriva sarja kolmas lühiromaan algab tsüklile tüüpiliselt eriliselt ilge ja julma stseeniga.

Eelmise osa tegevusajast on jällegi möödunud mõõtmatu ajahulk - mis aga midagi ei tähenda - kõik jätkuks justkui üsna täpselt eelmise osa lõpust. Chamberlaine jahitakse kõikjal üle universumi, tekst algabki ühe vana ja üldse mitte Alice`i kuritegudes süüdi oleva Avram Chamberlaini üle peetava kohtuprotsessi ja hukkamisstseeniga.

Ootamatult ilmub hukkamisele kummaline poiss, kes palub luba ohver tappa ning selle loa saanuna, teebki vanamehele lõpu, kuid võtab seejärel laiba kolbast välja tema aju ja kaob...

Sarja keskmine episood räägib Ord Chamberlaini koju tagasi pöördumisest, mida ta oma uusi, Alice`ilt omandatud võimeid ning üksikute kokku kogutud teda toetavate perekondade liikmete abi arvestades enamvähem turvaliselt teha võib. Tal on vaja pääseda Alice`i vangikongi, et saada sellelt teada, kuidas täpselt tema kuritegu heaks teha ning tekkinud uut universumit kontrollida. Pantvangistatud Xo Nuyeni abiga Alice`i kongi pääsemine ka õnnestub...

Kujutan ette, et paljudele ei pruugi selline aja- ja ruumimastaap üldsegi meeldida, kuigi minu meelest saab Reed selle käsitlemisega päris hästi hakkama, üsna raskesti kirjeldatavaid dekoratsioone ja tegelaste eesmärke suudab ta minu jaoks täiesti heal tasemel siiski kirjeldada, pilt tekib täitsa silme ette, ometi on see just täpselt sel määral maalitud, et mina kui lugeja ka suure osa tühimikke oma fantaasiaga täita saan.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: