Kasutajainfo

Armin Kõomägi

  • Eesti

Teosed

· Armin Kõomägi ·

Hea firma

(romaan aastast 2011)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Teos on kindlasti ulme, kuivõrd peategelaseks on firma ja tegevus ulatud aastat 10 tulevikku. Firma on alguses teadvusetuna lauasahtlis, kõigest paar allkirjadega paberit, siis aga saab ta esimese arvuti, varsti 4-se võrgu ja nii see läheb. Autor pole vähimatki vaeva näinud tehnilise küljega ja ega see polegi selles jutu oluline. Teisiti öeldes on lugu hämarulme, kus tehisintellektist firma vaid sümbol.
Teatud mõttes on see raamat pilguheit ebainimlikku ärimaailma pluss satiiriline ja küüniline vaade Eesti ühiskonnale. AK kirjutab lobedalt ja kohati on tal väga õnnestunud leide, kuid sel tema (firma silme läbi antud) filosoofial jääb puudu... mingist sügavusest ja üldistusvõimest, et tõusta väärtuseks omaette, see kipub jääma ikka õllejuttude tasemele. Õige ja kohati vaimukas on see küll, kuid sellest jääb natuke väheks, seda enam, et autor oleks võinud jääda firma kui sümboli juurde ja mitte lisada tema kui tehisintellekti olemuse tõepoolest väärtusetuid avamisi. Raamatu teine suur puudus on ajavahemik, mida see haarata püüab -- 30 aastat. Paratamatult jäävad seetõttu 150-lehelises romaanis tegelaskujud pinnapealseks, kõrvaltegelased hüppavad ainult sisse-välja siis, kui neid vaja, ja kogu tegevus muutub hakituks. Siis kipub lugu kohati farsiks ja ma kardan, et mõnest sümbolist ei saa jälle vähem ärimaailmaga kokku puutunud inimene lihtsalt aru.
Ometi ei ole ma selle raamatu peale kuri. Selles on tegevus ja tegelased, see on enam-vähem loogiine ja autoril on midagi öelda. Ehk siis mingi meistriteos see pole, aga lugeda oli päris mõnus.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018
november 2018

Autorite sildid: