Kasutajainfo

Vassili Golovatšov

21.06.1948-

Teosed

· Vassili Golovatšov ·

Beglets

(jutt aastast 1978)

ajakirjapublikatsioon: «Tehnika – molodjoži» 1978; nr. 2
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Pole just kena minust, et ma panen Vassili Golovatshovile tema sünnipäeval kolme... aga viisi ja neljasid olen ma talle juba pannud ning panen ka edaspidi. Täna siiski kolm, mis tegelikult ongi Vassili Golovatshovi loomingu koondhinne... vähemasti minu jaoks.

Olen kord ka kirjanik Golovatshoviga kohtunud ja isegi talt autogrammi võtnud. Kohtumise, autogrammi juures oleva pühenduse ja loomingu põhjal on tekkinud isikust järgmine mulje: rahulik, sirgjooneline, sportlik, põgusalt võitluskunste harrastanud, enam-vähem heasüdamlik, lihtne vaimuinimene. Pole ju saladus, et Vassili Golovatshov oli Kaug-Ida meister võrkpallis, harrastas karate`d ning hoiab end praegugi üsna vormis. Kindlasti on Vassili Golovatshov tark inimene, samas pole ta selline roiskuva ja iseendasse sulgunud vene siniverelise vaimueliidi esindaja. Sellest viimasest faktist tuleneb ka Golovatshovi dualistlik asend vene kirjandusilmas. Rahvas ostab ja loeb rohkelt, kuid ulmegurmaanid ja nn. arvamusliidrid on tema loomingu suhtes üsna iroonilised. Mis seal salata, ka minu jaoks on Golovatshovi kirjutatu ajuti üsna primitiivne, samas ei sooviks ma teda siiski ühte punti siduda nende poolkirjaoskamatute bojevikkude vorpijatega... kuid tippkirjanduseks on Vassili Golovatshovi looming siiski liialt pinnapealne ja sirgjooneline.

Jutust endast kah! «Põgenik» oli omal ajal esimene Vassili Golovatshovi tekst, mis mulle kätte juhtus... sel hetkel tundus üsna karm lugu olevat. Mäletan tegelikult siiani seda illustratsiooni ajakirjast «Tehnika – molodjozhi»... et helikopter, jooksvad mehed, võigas maastik ning see lendav inimene. Jutt ise nii efektne polnud. On üks anomaalne koht Altais, kuhu siis miski erikomisjoni äss asja uurima lendab... õhus on teatavat ärevust... siis lendab õhus mingi tegelane, kes osutub miski Maal asuva kõrvaltsivilisatsiooni esindajaks... toimub selline üsna tavafilosoofiline vestlus ning siis toimub plahvatus... siis tuleb veel ka see, mida võiks puändiks nimetada...

Omal ajal (80ndate alguse) oleks nelja pannud, praegu aga üle kolme ei saa. Tavaliselt ma ei heida ette, et tekst võiks pikem olla... vaat selle teksti puhul ütleks küll, sest minuarust mõjub antud jutt sellise lühiromaani konspektina.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: