Kasutajainfo

Taavi Kangur

11.07.1974-

  • Eesti

Teosed

· Taavi Kangur ·

Kirjutatud elu

(jutt aastast 2012)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 10: Juubeliväljaanne» 2012

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
4
2
0
Keskmine hinne
2.667
Arvustused (6)

Asi algab ühe tüdruku, keda vanemad ei luba peaaegu üldse õue teiste lastega mängima, nukrusega. Ema on kangesti mures ja tundub, et väljas on midagi ohtlikku. Ning tõesti, kuskil... kuskil, v-o lausa sellessamas majas, sellessamas elus, mida tüdruk elab, on mingi saladus.
Selle jutu eriline sära on aga selles, et pärast saladuse avastamist jutt ei lõppe vaid läheb edasi ja annab lugejale ühe mõtlemapaneva tegevusliini veel.
Nende kahe põhiliini ideede põimumine ja üksteisele järgnemine ongi põhiline, mis selles loos toredat. Säärane idee-jutt ta ongi, sest tegelased selle sees jäävad üsna skemaatiliseks, nende sisse eriti ei näe. Suuri tundeid, draamasid ja plahvatusi ei maksa oodata, isegi selgesti pöördelised hetked tegelase elus on antud edasi jahedalt ükskõiksena, kasutades parasjagu nii vähe sõnu, kui sündmuste markeerimiseks tarvis. Autor on valinud väga kiretu kõrvaltvaataja rolli, kes selliseid tühiseid maiseid asju nagu põnevus ja emotsionaalsus taga ajama ei hakka.
Mina lugejana tahaksin jutuinimestele rohkem liha luudele, rohkem sülge, verd ja pisaraid purskama - aga omamoodi on selle loo kargus ja ideedel-põhinemine isegi sümpaatne. Üle kolme lugemisnaudingut silmas pidades hindeks ei annaks, aga see on lugupidamisega pandud kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Eelarvustajaga nõus. Lugu on tugevam kui antoloogia kaks esimest lugu. Võib-olla ei ole sellised sentimentaalsed lood päris minu maitse, aga hindeks igatahes tugev "3".
Teksti loeti eesti keeles

"Kirjutatud elu" puhul meeldis mulle kõige rohkem idee. See polnud küll kõige originaalsem (mis siin ilmas enam on?), kuid piisavalt hea. Mis mulle kohe üldse ei istunud, oli teostus. Jutu sisemine loogika ei toiminud, esiteks. Teiseks dramaatiline murdepunkt ei kandnud välja, autor tuim ja jutustav stiil rikkus kogu potentsiaalse efekti ära. Kolmandaks, tegelaskujude motivatsioon polnud usutav, vähemalt sellisel kujul küll mitte. Kui autor nendele asjadele natuke rohkem tähelepanu oleks pööranud, siis oleks tegu päris hea looga olnud. Sellisel kujul saab ainult nõrga kolme.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: