Kasutajainfo

John Joseph Adams

31.07.1976-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· John Joseph Adams ·

Wastelands: Stories of the Apocalypse

(antoloogia aastast 2008)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Nagu nimestki aru saada, koondab kogumik postapokalüptilisi lugusid. Ehk siis selliseid, kus maailma meile tuntud kujul ei eksisteeri enam. Enamjaolt on toimunud mingi(sugused) katastroof(id), paljudes lugudes on jäetud täpsustamata, mis nimelt, aga tsivilisatsioon (või kui täiesti täpne olla, siis läänelik tsivilisatsioon) on kokku varisenud ja selle varemetel virelevaid inimvaresid enamjaolt jälgitaksegi. Mõnedes lugudes toimub tegevus lihtsalt väga kaugel tulevikus.

Üldiselt, küllaltki kehvakene kogumik. Mina ei tea, kas põhjuseks oli maailmalõpujärgsete lugude nigel valik või toimetaja (kellele see oli esimeseks koostatud antoloogiaks) nigel maitse. Siin oli ainult üks suurepärane, õhkuahmimapanev, vapustav ja meelierutav lugu ja see oli Paolo Bacigalupi "Liiva ja räbu inimesed". Nagu ikka leidus terve ports häid keskmikke, mis lugeda olid mõnusad, et mitte ütleda suisa head, mis aga peale lugemist suuremat mälestust endast ei jätnud. Ja no see et kogumikus leidub ka ääretult sittasid lugusid ei tohiks üllatusena tulla kellelegi, kes kasvõi ühe kogumiku on läbi töötanud. Ma ei hakka siin midagi nimepidi nimetama, kõik lood on eraldi ka arvustatud, kellel huvi vaadake ise.

Valitud teema muutus ka lõpus natukene tüütuks: ikka need linnade varemed, sodi sees virelevad inimvared, rämpsu seest kõlblike asjade otsimine ja heietused kadunud hiilgusest. Kõik on õige, ülitõenäoliselt peale tuumasõda/epideemiat/mingit muud kollapsit täpselt nii hakkabki välja nägema, aga no ikka oli tüütu. Selles mõttes hiilgas ka Bacigalupi juttki, et seal polnud mingit katastroofijärgset rottide söömist, olid hoopis ülivõimsad posthumanid. Aga lugege seda lugu ise, minu arust vääriks see eesti keelde panemist küll. Kogumik saab keskmise hinde ehk ainult tänu sellele jutule.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: