Kasutajainfo

Andrei Livadnõi

27.05.1969-

Teosed

· Andrei Livadnõi ·

Vozvraštšenije Bogov

(romaan aastast 2003)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ühelt poolt sünge ja teisalt liigutav lugu.

Maa ja kolooniate vahel käib ikka veel sõda ning Elio piloot Verbitski tulistatakse naabertähesüsteemi asustamata planeedi kohal alla. Kui hädamaandumise teinud ja raskelt haavatud mees jälle midagi taipama hakkab, leiab ta ühe kassi enda kõrval istumas ja teda valvamas ning kaitsmas. Kass on igati sõbralikult meelestatud ja ainus Verbitskit algul hirmutav asi on see, et kiisu on pehmelt öeldes liiga suur – nii pooleteise meetri kõrgune ja ilmselt väga tugev kiskja.

Mehe ja kassi vahel tekib täielik vaikiv teineteisemõistmine ning loom juhatab ta ühe iidse kosmosealuse vraki juurde. Siis saame teada, mis juhtus sarja teises osas kadunuks jäänud Krivitši luureraketiga ja selle pardal olnud inimestega ning kuidas ja miks tekkisid need hiigelkassid.
Jutu pealkiri tuleb muide sellest, et geenimanipulatsiooniga loodud kassid saavutasid peagi ka mingi algelise mõtlemisvõime ja suhtusid inimestesse - oma loojatesse - kui jumalatesse. Ning nüüd oli siis üks jumal aastasadade järel nende juurde naasnud.

Kahjuks teeb sealsamas hädamaandumise ka üks Verbitskit jälitanud Maa alus ning tolle piloodi jaoks on kassid vaid mingid suured kiskjad, kes võivad ohtlikud olla ja keda hävitada tuleb. See saab nii mõnelegi kassile saatuslikuks, enne kui too piloot ise oma otsa leiab. Verbitski neljajalgsele sõbrale on inimese selline käitumine täiesti arusaamatu. Verbitskis endas aga tekitab jumalastaatusesse sattumine mitmeid küsimusi.

Lõpeb lugu Verbitski tagasiminekuga kosmosesse ja võitlusse. Ja alles aastakümneid hiljem, kui sõda on lõppenud, naaseb mees planeedile, kus leiab aset inimese ja kassi liigutav taaskohtumine.

Minule jutt meeldis, midagi ette heita ei ole, seega 5.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: