Kasutajainfo

Joe R. Lansdale

28.10.1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Joe R. Lansdale ·

Mad Dog Summer

(lühiromaan aastast 1999)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
1
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Rangelt võttes ei peaks see teos ju Baasis olema - midagi ulmelist siin pole, ehkki lühiromaani eestikeelne tõlge ilmus ulmeantoloogias. Tegelikult on "Hullu koeri suvi" selles mõttes kaval tekst, et lugedes arvad suure osa ajast, et loed mingit üleloomulikku õudukat, aga tegelikult on tegu kriminulliga, mida võiks ka liigitada fantastilist elementi mittesisaldava õuduse alla.
Sisust: vedeleb üks vana mees surma oodates vanadekodus ja meenutab oma lapsepõlve Suure Depressiooni aegses Texase maakolkas: ühel hetkel hakatakse ümbruskonnast leidma moonutatud naiselaipasid (esimese laiba leidmise au kuulub poisile ja tema väikesele õele). Mõned rassistlikumad tegelased hakkavad kohe kohalikku neegerelanikkonda kahtlustama, ent poisi politseinikust isa nendega ei nõustu...
"Hullu koera suvi" meenutab mulle kui sarnast kirjandust vähelugenud inimesele kõige rohkem ehk mõnd Kingi teksti - nagu "Laip" või "Musta ülikonnaga mees". Lühiromaani tugevaimaks küljeks on vast minavormis lapsepõlvemeenutusena edasi antud kriisiaegse Texase õhustik. Kuigi "Hullu koera suve" sündmustik keerleb suhteliselt jõhkrate teemade ümber, on minategelase lapsepõlvemeenutustes palju soojust ja südamlikkust.
Ehkki "Hullu koera suvi" ei kuulu just mu lemmiktüüpi tekstide hulka, on see omas žanris hästi teostatud.
Teksti loeti eesti keeles

Ulme see ju ei ole. Horror? Mis koha pealt? No ei ole ju... Iga mõrvakalduvustega maniaki tegevust kirjeldavat teksti ei pea ju kohe horroriks lugema. Ja see jutt võitis Bram Stoker Awardi!
Ei saa salata, sõnaseadmise oskus on autoril olemas, aga tõesti ei oska sellisest kirjandusest suuremat lugu pidada. Minu arvamus Bram Stoker Awardist langes tublisti ja kolinal.
Teksti loeti eesti keeles
Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud)

(tegu ei ole müüriga, tegu on väga pika majaga...)

Probleemide korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2017
oktoober 2017
september 2017
august 2017
juuli 2017
juuni 2017

Autorite sildid: