Kasutajainfo

John Wyndham

10.07.1903-11.03.1969

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· John Wyndham ·

Trouble with Lichen

(romaan aastast 1960)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Diana Brackley on noor andekas biokeemik. Ta töötab Darr Comapny`s, mida juhib maailmakuulus biokeemik dr. Francis Saxover. Ühel päeval avastab ta aga juhuslikult ühe uue huvitava sambliku/hallituse(lichen). Dr. Saxover huvitub sellest, ning viib selle aine oma laborisse edasiseks uurimiseks. Aga paari päeva pärast sureb dr. Saxoveri naine ning ta unustab selle hallituse. Diana aga vastupidi ei unusta seda, ning uurib salaja seda ainet edasi. Ta teeb üllatava avastuse, et see aine, mida ta on hakanud kutsuma antigerooniks, aeglustab elutalitlust olenevalt doosist 2-5 korda. Ehk siis lihtsalt inimese eluiga pikeneb 2-5 korda. Diana tuleb Darrist ära, ning asutab oma ilusalongi Nefertiti, kus hakkab rikastele naistele kõva papi eest salaja seda ainet manustama. Pikapeale lekib aga see info välja, ning Diana peab oma avastuse avaldama. See aga põhjustab suure segaduse kõikjal maailmas.

Tegu on laheda lugemisega, kuigi vahest on tekst üpriski raskesti jälgitav. See on tingitud osades lõikudes murrete ja slängi ohter kasutus. Samuti on pikki lõike biokeemilist teksti, mis ilma vastava hariduseta on arvatavasti üsna arusaamatud. Aga muidu on tekst põnev ja tempokas. Tugev neli.

Teksti loeti inglise keeles

Ei kohanud mina seal suures koguses ei murdeid, slängi ega "biokeemilist teksti". Romaan on laiatarbekaup, erilise sügavuseta, kuid ette heita pole ka suurt midagi. Wyndham on oluliselt paremaid asju kirjutanud.

Huvitaval kombel vedeles see mul 10 aastat kodus, enne kui lugeda viitsisin.

Teksti loeti inglise keeles

Selles romaanis on liiga palju naisi ja naistega seonduvat jama, nagu ilusalongid. Tundus, nagu oleks see ka naise poolt kirjutatud. Ma kujutan ette, et raamatut võiks lausa feministlikuks pidada. Lugedes meenus millegipärast korduvalt Agatha Christie. Kohati oli tunne, et kohe ilmub nurga tagant miss Marple ja lahendab mõistatuse.

Avastatakse siis vananemist tunduvalt pidurdav aine. Kõik oleks tore, kui ainult samblik, millest ainet saadakse, poleks nii haruldane... See ongi laias laastus kogu süzhee. Nii et tegevuse poolest üsna hõre raamat. Veidi naljakas oli, kuidas autor pikalt venitas paljastamisega, et mis siis tegelikult avastati, samas kui raamatu tagakaanel on see juba välja öeldud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: