Kasutajainfo

Jack Williamson

29.04.1908-10.11.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Williamson ·

One Against the Legion

(romaan aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1939; aprill – juuni
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
0
2
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (2)

Ysna samal tasemel kui sarja teine osa. Ainsa erinevusena eelnevast v6ib esile tuua asjaolu, et antud juhul ei olnud tegemist mitte välis-, vaid sisevaenlasega. Mis ei tähenda, et seesinane vainlane oluliselt meeldivam ja omasem oleks olnud kui eelnevates osades kirjeldatud meduuslased v6i komeetlased.
Sisu lyhidalt järgmine: m6ni aeg tagasi on yks leidur nuputanud välja proboori, millega saab .... (tsiteerides kunagist Zhvanetski humoreski)... see pole tähtis. Samase priboori peitmise juures aga koksitakse ära nii leidur ise kui ka tema assistent. Kahtlus langeb valvurile, kes pidi järlgima, etteadusmeestele midagi kurja ei saaks juhtuda. No mis te arvate, kas tegelikult ojn tegemist äärmiselt 6ilsa, ausa, vapra jne omadustega kangelasega? Binga, loomulikult on. Väheke sidinud pääseb tema siis kinnimajast p6genema ja v6tab endale pyhaks kohuseks kinni pyyda väänkael, kes tegelikult leiutise pihta pani. Asja muudab keeruliseks muidugi see, et keski ei tea, kes see sänikael on ja et veelgi "p6nevamaks" asja ajada saab seesamane kurinahk otse tyhjast 6hust igatsorti saasta kaela saata. Ka teistpidi - saab kauge maa tagant rahvast ja asju nagu muuseas vasakule toimetada. Peale selle p6hiliini on sisse toodud ysna otsitud ja kylmaks jättev k6rvalliin, mis haakub sarja teise osaga ja seles figureerinud kurjamiga. Ei, 6nneks ei ole ta mitte surnuist yles t6usnud.
Mis ma siis oskan l6peks öelda? Ehk siis seda, et tegelikult kipub olema tunne, et piisava produktiivsuse juures ei pea inimene sugugi olema eriti andekas, et läbi lyya - ikka leidub keegi (eriti vist Yankistanis), kes on n6us selle kirjastama ja siis veel mingi pinu lugejaid, kes sellesamase saasta ka ära ostavad. Kindlasti on ka selliseid, kellele sihukesed yllitised meeldivad, kuid mina kyll ei ole kindel, kas ma neist inimisist midagigi teada tahaksin.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: