Kasutajainfo

Jack Williamson

29.04.1908-10.11.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Williamson ·

With Folded Hands...

(lühiromaan aastast 1947)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1947; juuli
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.8
Arvustused (5)

Lugu sellest kuidas geniaalsel füüsikul saab siiber tema koduplaneedi hävitamisäärele viinud sõdadest - ise on ta valmis meisterdanud kõige hullema relva. Süümepiinade leevendamiseks ja maailma päästmiseks inimeste hävituskire eest loob ta humanoidse, iseennast taastootva, absoluutselt täiuslikult toimiva roboti, kes peab ilma mööndusteta täitma KÕRGEIMAT SEADUST: "Teenida, kuulata sõna ja hoida inimesi hädade eest". Teadlane koos robotitega ehitavad hävitamatu keskuse, kust hakataksegi inimese õnnelikuks tegemise ideed ellu viima ABSOLUUTSELT ÕNNELIKUKS.Kui teadlane taipab, millega ta hakkama on saanud on juba hilja.Jutustus kirjeldab sündmuste lõppfaasi Maal, kus viimaks ka teadlane ise ÕNNELIKUKS TEHAKSE.Praeguseks äraleierdatud idee oli kirjutamise ajal vist päris uudne? Ja NB! jutt on kirjutatud kaks aastat peale suure sõja lõppu kui sõjavastasus oli veel üsna IN.
Teksti loeti vene keeles

Tõeline külm dushsh pärast Asimovi roboteid!

Lugu on antud robotite müügiagendi mister Underhilli silme läbi. Ühel päeval avastab mr. Underhill oma pisikesest kodulinnast Two Riversist Humanoidide Instituudi kohaliku agentuuri. See ongi suure häda algus, sest juba järgmisel päeval teevad humanoidid (loe: superrobotid) Underhillile ettepaneku oma äri neile üle anda. Underhill on vastu, aga oma vaikses vastupanus on üsna üksi. Humanoidid pakuvad tasuta tutvumispaketti ning Two Riversis pole vist inimest, kes keelduks. See tasuta tutvumispakett on üsna mahukas: Underhillide kodus ehitatakse kogu maja ümber, ehitatakse majale uus korrus ning antakse ka üks humanoid majateenijaks. Underhilli naine Aurora on täielikult «sillas» ning ei soovi midagi kuulda humanoidide teenetest loobumisest. Ning ega see vist võimalik pole, sest humanoidid on loodud inimese teenimiseks, hoidmiseks ja kaitseks kurja eest.

Ainuke terve mõistusega inimene Underhilli tutvusringkonnas on nende uus üüriline mr. Sledge, kes (nii kummaline, kui ka see pole) tuleb Wing IV-lt, sealt kust ka humanoidid tulevad. Hiljem selgubki, et mr. Sledge oligi see mees, kes lõi humanoidid ning kes nüüd nende eest põgeneb ja samas püüab neid hävitada...

Ääretult jube lugu. Kõik tehakse õnnelikuks ning pääsu pole. Lause «Peaasi, et sõda poleks!» omab pärast selle jutu läbilugemist hoopis võikamat tähendust ning selgub, et mõni ohver — mis aitab sõda vältida — võib ikka liialt suur olla.

SOOVITAN KINDLASTI LUGEDA!!!

Teksti loeti vene ja inglise keeles

Sigahea ja tõeliselt sünge lugu. Loed läbi ja edaspidi oskad karta igasugu maailmaparandajaid.
Teksti loeti vene keeles

Teine kokkupuude Jack Williamsoniga. Esimene lugu mida talt lugesin oli Põhjanaelas ilmunud "Reetur" ja mis oli vägagi meeldejääv tekst tänu huvitavale loole ja oma aja kohta väga vingele tehnoloogilisele lahendusele.
Ka Folded hands ei valmistanud pettumust. Williamson võtab üles teema, mida käsitlesid seal lähedases aegruumis veel nt Simak ja Silverberg ehk siis mis saab inimesest, kui ta satub liiga tublide ja ülihoolitsevate robotite meelevalda. Williamsoni nägemus on kahest teisest mainitud autorist kahtlemata kõige süngem, isegi ülisünge. Nagu Jürka enda arvustuses ütles: "Tõeline külm dushsh pärast Asimovi roboteid!" Julgen samuti soovitada.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: