Kasutajainfo

Jack Williamson

29.04.1908-10.11.2006

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Williamson ·

The Legion of Space

(romaan aastast 1947)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Stories» 1934; aprill – august
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
0
3
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (3)

Kosmoseooperi zhanri varaklassika. Ajakirjas nägi romaan ilmavalgust juba 1934, ning minu arusaamist mööda on see militaarse varjundiga teos üsna lähedane Smithi Lensmeni sarja teostega. Lühidalt toimuvast.Mõned ajad tagasi on demokraatlikud jõud imerelva AKKA abil kukutanud päikeseSüsteemis valitsenud imperialistliku rezhiimi ja kõik õitseb, kuid vaenlane ei maga.Romaani kangelane on noor leegionär (eriüksuse sõdalane) John Ulnar, kes ootamatult saab käsu osaleda vastustusrikkas missioonis, milleks on imerelva AKKA retsepti kaitsmine. Retsepti kehastuseks on relva loonud teadlase imekaunis tütar, keda eriüksus valvab mingil pisikesel kaaslasel.Nagu kohe selgub, on edutamise taga tema kõrgel ametipostil töötavad kukutatud imperaatori sugulased (ka John Ulnar on seda), kelle eesmärgiks on imperialismi restauratsioon AKKA abiga. Halvim halvematest, Eric Ulnar, ei kohku tagasi abi palumisest vastavastatudüdini võõralt Meduuside tsivilisatsioonilt, kuid see tegu on nagu röövlile näpu andmine ja hirmsate tagajärgedega kogu inimkonna jaoks. John Ulnari demokraatlik maailmavaade aga surve all ei murdu ning edasi teeb ta koos käputäie vankumatute seltsimeestega läbi katsumusterohke odüsseia Meduuside koduplaneedile, kuhu viimased tüdriku saladuse väljapinnimiseks vangistanud on.See on ka parim osa seshirmtõsises ja uskumatult naiivses romaanis, mille sõna otseses mõttes läbinärimiseks mul mitu nädalat kulus. Sama kogemust ma teistele parem ei soovita.
Teksti loeti inglise keeles

N6ustun eelk6nelejaga 100%. ei läinud kyll nädalaid, kuid raske oli kyll. V6iks ju viidata m6ningatele Andri ebatäpsustele asja kirjeldamisel, kuid ega see midagi ei muudaks - mis on saast see ikka selleks ka jääb olenemata sellest, kui pulkadeks ta v6etakse. K6igele lisaks on mul tunne, et autor ei ole pidanud mitte kordagi elus ette v6tma mingit elementaarseimatki j6upingutust n6udvat liigutust, sest tema kirjeldused tegelasi tabavatest raskustest olid pehmelt öeldes pentsikud. Mitte et need kerged ja miudu lusti pakkuvad oleks olnud, oh ei, ikka vastupidi. Kogu tegevus köis tavaliselt inimv6imete piiril ja tihti ka teisel pool seda nii et loe ja imesta (v6i punasta v6i vihasta). "Kaks" on isegi k6rge hinne, kuid hää kyll, on asju, millele olen ka "yhe" pand ja mis salata, need olid veel hullemad.
Teksti loeti vene keeles

See tekst on paras komöödia. Üksteise otsa kuhjatud absurdsustest kubiseva teksti ainsaks vabanduseks saab olla kirjutamise aeg. Piltlikult öeldes on võetud Dumas` "Kolm musketäri", kantud selle tegevus aastasse 3000 ja saadud kompotti lastud ümber kirjutada Hollywoodi B-kategooria stsenaristidel, lisamaks vürtsikaid kilde, mis keskmist ameeriklast pidevalt naerutama peaks. Kamoon -- Universumi võimsaim relv on 5 minutiga kokku monteeritav kahest suvalisest plekitükist, raudnaelast, juukseklambrist ja traadijupist ning kogu see kupatus on suuteline mõttejõul silmapilkselt hävitama Kuu või Jupiteri või ka pool Galaktikat; tulnukate kosmoselaevu muugitakse korduvalt (!) juuksenõelaga paari minutiga lahti; poolmürgises atmosfääris, mis inimese paari kuuga surnuks kurnab, köhivad kangelased vahetevahel paar esimest tundi ja marsivad siis päevade viisi ilma mingite probleemideta üle mägede jne jne jne. 2
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: