Kasutajainfo

Svjatoslav Loginov

9.10.1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Svjatoslav Loginov ·

Straž Perevala

(jutt aastast 1988)

ajakirjapublikatsioon: «Tehnika – molodjoži» 1988; nr 3 ­­– nr 4
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Nii nagu Olga Larionova romaan «Tshakra Kentavra» oli esimene stiilipuhas kosmoseooper vene ulmes... nii oli Svjatoslav Loginovi «Mäekuru valvur» esimene stiilipuhas fantasy vene ulmes. Kui Larionova kirjutas kosmoseooperi suht juhuslikult, siis Loginov ongi põhiliselt fantasy või ka ajaloolise settinguga SFi autor. Ka esimene vene (nõukogude) fantasy ei läinud aia taha... tõhus tükk seegi. Siin on mõnusalt tasakaalus kõik see, mis teistes Loginovi juttudes omaette on... ning siin on see kõik võrratult kokku sulatatud.

Jutustuse peategelane on Mäekuru valvur Long. See kuru eristab varjude ja fantoomide maailma reaalsest. Ühel hetkel võtab pseudomaailma Valitseja pähe, et oleks aeg oma valdusi ka Mäekuru taha laiendada... ta pakub Longile kampaaniajuhi kohta, või kui Long suvatseb teda takistada, siis pakub talle surma... Asjalood on sellised, et vaid Mäekuru elanikud suudavad vabalt kahes maailmas liikuda... Valitsejal ennem vallutamise võimalust polnud, aga nüüd on tal invertorid ning... Long peab valima... surra on lihtne, aga pärismaailmas elab tema salaarmastus Constance koos oma mehega ning Long ei soovi, et talle olulised inimesed kannataksid... Tal on sõber geniaalne leidur Truddum, aga ka temast pole abi, sest misttahes ülirelva ta ka välja ei mõtle... kohemaid on seesama ka Valitsejal olemas... Truddum mõtleb välja relva, mis ei ründa, aga lahingutegevus Mäekurul annab kummalise efekti pärismaailmas... seos on kahepoolne jne... Mida teeb Long?

Suurepärane jutt, eriti veel kui mõelda, et reeglina õnnestuvad fantasykirjanikel paremini siiski romaanid. Ka on selles jutus suureks plussiks see, mida Loginovi fantasyle sageli just ette heidetakse – reaalse ja võlumaailma omavaheline segamine – siin on see jutu põhiidee ning sellisena töötab ta ülihästi.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: