Kasutajainfo

Svjatoslav Loginov

9.10.1951-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Svjatoslav Loginov ·

Mnogoruki bog dalaina

(romaan aastast 1994)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

See ei sarnane ühegi teise fantazyteosega, mis vähemalt minu käest on läbi käinud. Juba ainuüksi see on piisavalt fantastiline, et autor plaanis inspiratsiooniallikana kasutada vene-tšuktši sõnaraamatut. Kahjuks tal antud teost leida ei õnnestunud ja nii on tšuktšide asemel ulmeajalukku kirjutatud mongoli keel, mis maarjamaalasele muide on tunduvalt suupärasem kui idanaabri keelepruuk.

Oli kord jumal. See jumal armastas kangesti mõtelda. Aga ükskord ilmus üks jube ja vastiku iseloomuga elukas (muide, kangesti Chtulhu moodi), kes teatas jahmunud jumalale, et on tekkinud tema elutegevuse jääkidest ja seepärast vihkab nii jumalat kui kõike seda, mida too luua suudab. Et oma rahu päästa, lõi jumal elukale põhjatu piisavalt suure purgi, sinna hulganisti mereelukaid ja ka natuke maismaad ning inimesi (kuna elukas vihkas jumalat, siis vähemalt soovis ta hävitada võimalikult palju jumalaloodud ja ka jumalasarnaseid olendeid). Kuid kuna jumalatel on tavaks peletisi alt tõmmata, siis aeg-ajalt ilmub inimene, kes suudab selles põhjatus purgis tekitada uut maismaad ja häda elukale, kui vett enne igaviku lõppu väheseks jääb. Kogu lugu räägibki ühest sellisest maatekitajast.

Kui natuke viriseda, siis mina oleks lõpetanud loo selle koha peal, kus Polüneesiast saab Sise-Mongoolia ühes järgneva kliimakataklüsmiga. Aga autori lõpp jätab otsad lahti nii nagu müütidel kombeks, nii et maitse asi. Hindeks loomulikult 5+.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: