Kasutajainfo

H. G. Wells

21.09.1866-13.08.1946

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· H. G. Wells ·

The Truth About Pyecraft

(jutt aastast 1903)

ajakirjapublikatsioon: «The Strand Magazine» 1903; aprill
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Kogu tõde Pyecraftist»
«Algernon» 2002; oktoober
H. G. Wells «Mister Skelmersdale Haldjamaal» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
2
1
0
Keskmine hinne
3.4
Arvustused (5)

Anekdootlik lugu ühest paksust Pyecrafti-nimelisest mehikesest, kes (nagu sellisel puhul tavaliselt) oma suurest kõhust vabaneda soovib, aga kõik ei lähe just sedasi kui soovitud...

Mitte just Wellsi paremate lugude hulka kuuluv lugu, kuid siiski võimalik ka mitu korda tarbida.

Teksti loeti inglise keeles

Anekdoot küll, aga kui hästi jutustatud! Seda lugedes saad aru, mis vahe on kirjaniku ja Kõlu-taolise lihtsalt kirjaoskajast pullivenna vahel.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle meeldis asja idee, mis paraku lahtus puht uellsiliku kirjastiili sisse. Tegu on minu isikliku puudega, sest ma ei oska isegi ratsionaalselt seletada, mis mulle just Wellsi juures vastu hakkab, ehk tundub pisut lihtne, sirgjooneline ja lapsik.
Teksti loeti eesti keeles

Ülekaaluline härra Pyecraft tüütab loo peategelast, lootes oma kaalumurele abi leida tolle india päritolu vanaema retseptist. Anekdoodi puänt on lame ja rajaneb tähenärimisel. Tähelepanu väärivad retsepti valdaja iseloomuomadused: esmalt veeretab igasuguse vastutuse Pyecrafti peale, seejärel tunneb kahjurõõmu ja parastab. Jääb mulje, et kõik oligi tema poolt nii planeeritud. Võib arvata, et erilise ligimesearmastusega Wells just hoobelda ei saanud. Peale selle, et lugu tekitab tugevat vastikustunnet, ei ole plussiks ka tema harjumuspärane (autori poolt mõõdutundetult ekspluateeritud) klubijutu formaat.
Teksti loeti inglise keeles

Andriga olen nõus, et ligimesearmastusega peategelane Formalyn kiidelda ei saanud. Rasva ja kaalu vahetegemise kohta saanuks paremini kirjutada ja selle eest hinne alla.

Teine hinne läheb alla füüsikalistel põhjustel. Pyecraft poleks kaalu kaotamisest pidanud ringi hõljuma hakkama. Tema riietus ju kiskus teda maa poole tagasi. Arvestades Archimedese seadust, et kehale mõjuv üleslükkejõud võrdub tema poolt välja tõrjutud gaasi kaaluga, mõjus Pyecraftile (mass umbes 150 kg) umbes 200-grammine tõstejõud. Kindlasti kaalus tema riietus (jalatsid, püksirihm jne.) rohkem. Nii et hinne on 3+.

1903 selle peale ei mõeldud, aga mina arutan, kuidas Pyecraft spordis läbi lööks. Küllap võiks ta lisaraskust parajalt timmides viis meetrit kõrgust hüpata (sisehallis, staadionil viiks tuul ära). Eriti tema vettehüpped võiksid huvitavad olla.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019

Autorite sildid: