Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

The Divine Invasion

(romaan aastast 1981)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (6)

Väga omapärane religioosne ulme, kus jumal otsustab teist korda maale tulla ja pattu langenud inimesed päästa.
Teksti loeti inglise keeles

Raske isegi öelda, mis see siis õigupoolest on. Küpse meistri kaalukas filosoofiline/teoloogiline teos või keerukast elukäigust ja raskest keemia tarbimisest muserdatud mehe lootuskiir Lunastuse leidmise võimalikkusest. On Dickile omast nauditavat paranoilisust, on juudi müstikat ja on isegi mingit helgust, mida Dickiga raske seostada. Teisest küljest - seiklusliku ulme nautijad sellest vaevalt rõõmu tunnevad ja tõsiusklikele on Dicki jumalakäsitlus tõenäoliselt vastuvõetamatu.

Teoloogiline tsitaatiderohkus kallutaks hinnet nelja poole, aga küllap oli teos autorile hingerahu leidmisel oluline. Koos oma põlvkonnaomaste vihjetega. Nii et olgu jumala, haldja ja langenud ingliga kuidas on, Herb Asheri stoory on vast siiski kõrgeima hinde vääriline.

Teksti loeti inglise keeles

Võimas teos, mis aga pole eriti minu maitse järgi. Ma pole kunagi teoloogiast huvitanud, ma pole kunagi viitsinud Piiblit korralikult lugeda. See vähene, aga mis ma sellest tean, jäi väheseks, et seda raamatut täiel määral nautida. Siin oli liiga palju tsitaate Piiblist ja muudest teoloogilistest tekstidest. Need on tihedalt seotud aga sündmustikuga. Seega jäi palju segaseks. Samas oli aga see värgindus kõik ülipõnevalt ja hoogsalt kirja pandud.

Sisust kah natuke. Piiblis on kirjas, et Kurat ja Jumal võitlevad üksteisega 7 korda. 3 korda jääb peale Kurat, 3 korda aga Jumal. Kusjuures, 6. võidab Kurat ja 7. sõja tulemus on lahtine. Kuna Jeesus Kristuse missioon Maal kukkus läbi (löödi risti teine ju), siis jäi Maal Kurat valitsema. Ta on ehitanud ümber Maa totaalse kaitse, mistõttu Jumalal ei õnnestu kuidagi Maale naasta. Lõpuks tuleb ta välja kavala plaaniga: ta rasestab ühe naise, et see ta Maal sünnitaks. Kurat saab aga sellest teada, ning tema sulased kirikuteenrid üritavad seda naist tappa. Lõpuks 6. raseduskuul see ka õnnestub, kuigi Jumal jääb ellu. Siiski on tal tugev ajukahjustus, ning ta ei mäleta kes ta on. Nii otsivad ta üles sõbrad Elias ja Zina, kes valmistavad ta ette viimaseks võitluseks.

Kokkuvõtlikult siis põnev lugu, kuigi mulle endale jäi paljugi arusaamatuks. Kes on natuke rohkem kristlusega kursis, sellel soovitaks kohe kindlasti seda raamatut lugeda.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: