Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

The Zap Gun

(romaan aastast 1967)

ajakirjapublikatsioon: «Worlds of Tomorrow» 1965; november - 1966; jaanuar [pealkirjaga «Operation Plowshare»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

2004. aasta, Ida ja Lääs on jätkanud võidurelvastumist ning jõudnud seisu, kus kummalgi poolel on oma mutandist relvakavandaja, kes transsidest aina veidrama tööpõhimõttega toodetega välja tulevad.

Siis tulevad orjastajad Siriuselt, kes hakkavad Maa linnu tühjendama. Lääne relvakavandaja Lars Powderdry ühendab jõud Ida Lilo Topcheviga (noor, kena ja brünett, nagu ikka), et leida relv, millega siriuslaste laevad alla lasta. Mingil hetkel selgub, et transside ajal loovad nad telepaatilise sideme hoopis kellegi Ghana skisofreenikuga, kes mõtleb välja fiktiivseid relvi oma koomiksi `The Blue Cephalopod Man from Titan` jaoks. Ja siis tuleb veel mängu üks sõjaveteranist mänguasjategija, kes, nagu selgub, ei osalenud mitte 60 aasta eest toimunud II maailmasõjas vaid arvab, et on aasta 2068 ja peab silmas just alanud sõda Siriusega. Nojah, ja samas vaimus paneb Dick edasi..

Ideede poolest praktiliselt küberpunk, mis sest, et küberit ei ole ja punki ka mitte. Ükski selline autor Dickile ju tegelikult ei sarnane, kui üldse keegi, siis minu arust on see Vonnegut.

Loetust meenutab kergelt `The Game-Players of Titan`it ja `Our Friends From Frolix 8`-t. Dicki loomingu seas peetakse vist kõiki kolme kaheldava väärtusega tekstideks, aga vaevalt et on üldse keegi, keda võib ta teoste käsitlemises vähegi kompetentseks pidada.
Teksti loeti inglise keeles

Romaani tegevus toimub 21. sajandi algul, mil maailm on endiselt poliitiliselt polaarne – on Wes-Block ja Peep-East, hulgaliselt igasugu nuhkimisteenistusi ja muud paranoiat. Käib hoogne võidurelvastumine, mõlemad pooled mõtlevad välja üha uusi ja vingemaid relvi. Lääne poolel hoolitseb selle eest relvadisainer Lars Powderdrey, kes kaanib miskeid narkootikume, langeb transsi ja talle kangastuvadki uued relvad. Vene poolel on samasuguse tegevusega hõivatud noor neiu nimega Lilo Topchev. Mida avalikkus ei tea, on see, et juba ammu on kokku lepitud, et mingeid räigeid relvi kasutama ei hakata ja kõik see relvadisainerlus käib rohkem ülduse petmise huvides.

Äkitselt tekivad Maa kohale kurjade alienite satelliidid ja selgub, et Maal polegi enda kaitseks relvi. Lars ja Lilo korraldavad Islandil koos ühisseansi, kuid tulemusena selgub, et transinägemustest kujundatud relvad pärinevad hoopiski kellegi hullumeelse koomiksijoonistaja fantaasiatest. Edasi läheb veelgi pöörasemaks. Üldse on see üsna pöörane ja ekstravagantne romaan. Dicki stiil on siin väga kiire, kuiv, lakooniline, dekoratsioonide ja karakteritega eriti ei pingutata, mistõttu on ka lugemiselamus keskpärane. Ideid on rohkesti ja üpris põnevaid, aga need ei hakka elama… tundub nagu oleks Dickil kirjutades hirmus kiire olnud. Ei küüni minu meelest Dicki paremate romaanide tasemele.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: