Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

Clans of the Alphane Moon

(romaan aastast 1964)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Koloniseerimise käigus hullunud rahva jaoks tehakse tervest pealkirjas nimetatud kuust hullumaja. Kus patsiendid mõned aastakümned omasoodu arenevad, klannide näol ühiskonna aseaine loovad ja muid trikke teevad.

Selle kandva mõtte originaalsus ongi raamatu tuum, ülejääv dickilikult hägune. Aga et just need ideed mind Dicki juures võluvad, osutus saadud elamus igati positiivseks.
Teksti loeti inglise keeles

Peale esimese Dicki-vaimustuse üleminekut loen teda juba harvem, kuid siiski regulaarselt (reeglina tuleb seda ette keskmiselt kord aastas). Ilma ülespuhutud lootusteta ja teadmises, et kirjaniku loomelaad mu veregrupile üldiselt sobib.

Käesolev romaan liigitub veidi-alla-kesktaseme Dickiks, mida võiks pidada üsna ebasobivaks eksemplariks esmatutvuseks ja tegelikult ei soovitaks ma seda eriti ka Dicki juba proovinud lugejatele. Sest kuigi siin on kordustöötluses nimetamisväärselt suur arv Dicki püsiteemasid ja -tegelasi ning skisofreenikute klanni näol ka päris andeks leid, mingit märkimisväärset uut kvaliteeti sellest ei sünni. Peategelase püüdluseks romaani algul on tappa oma naine, milleks ta mõtleb kasutada kaugjuhtimisega androidi. Kuid kuna tööandja saab sellest haisu ninna, järgneb vallandamine ja ühes sellega kaob ka juurdepääs roboti juhtimispuldile. Edasi veetakse peategelast autori suva järgi ühest piinlikust situatsioonist teise, tegevusse sekkuvad mõjuvõimsad jõud. Ja peale raamatu lõpetamist on märksa kehvem tunne kui lugemise ajal.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: