Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

The Days of Perky Pat

(jutt aastast 1963)

ajakirjapublikatsioon: «Amazing Stories» 1963; detsember
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Peale tuumasõda on inimesed varjunud maa alla. Eluks vajaliku kohaletoomise eest hoolitsevad (vististi altruistlikel motiividel) naaberplaneedi Marsi asukad, kellega sisuline kommunikatsioon puudub, nii et see, mis kohale tuuakse on suhteliselt juhuslik. Täiskasvanud inimesed sisustavad oma aega barbinuku (kelle nimi on pealkirjas toodud) ikka sestsamast marslaste kohaletoodud kolist aksessuaaride ehitamisega ja siis nende peale omavahel mängides. Lastele on see asi hoopis mõistmatu, need ajavad iseihutud nugadega ringihulkuvaid muteerunud elukaid taga.

Peategelane Norm Scheim kuuleb, et ühes kaugemas koloonias tuntakse Perky Pati asemel hoopis Connie Companioni nimelist nukku ning asjad arenevad sedaviisi, et ta leiab end mängust, milles panusteks on nukud ise. Connie Companion on märksa karmim mutt kui kokkuleppeliselt 17-aastane süütu kolledzhineiu Perky Pat, sest ta on ca 25, vormikam ning abielus Pauliga. See viimane asjaolu on Perky Pati tundvatele inimestele rängaks hoobiks. Tolleaegne F&SF toimetaja Avram Davidson olevat selle loo tagasi lükanud, aga mis tema teadis, nagu pärast selgus, ei teadnud ta ka Barbiest ja Kenist midagi :)

Teksti loeti inglise keeles

Lugu, mis oli Dickile "Palmer Eldrichi" kirjutamisel inspiratsiooniks ja algmaterjaliks. Mõlemad kasutavad sarnaseid elemente, kuid "Eldrich" mõjub märksa häirivamalt. "Perky Pat" on suhteliselt ohutu ning terve jutu vältel seal nagu midagi suurt ei juhtu. Samas ei usu ma, et ükski teine autor seda barbie-ndust suudaks paremini käsitleda. Mulle igatahes meeldis, kuigi midagi jäi justkui puudu. Neli
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: