Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

The Turning Wheel

(jutt aastast 1954)

ajakirjapublikatsioon: «Science Fiction Stories» nr. 2
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

mõni kirjutamisajal ehk shokeerivana mõeldud detail on tänaseks pigem naljakas. ja lugu ise on Dicki kohta ehk üsna sirgjooneliselt propagandistlik.

katastroofijärgses maailmas, mis mõneti meenutab deus irae oma ja sealtkaudu, miks ka mitte, needuste allee oma, on võimul budistid. pilukad ja niggerid, kusjuures valged on põlu all koos oma põhitegevusega - alatasa midagi välja mõelda, masinaid teha ja parandada, üldse Kosmiliste Jõudude Suurele Plaanile vastu puigelda. huvitava lisandusena on mängus tulevikuskänner (predestinatoorium, ütleks ehk Trinity). mitte nüüd lausa igaühele uurida, aga kui näiteks õemehel ametlik kasutamisõigus, siis pääseb ju ligi. ning peategelast ei häiri niivõrd see, et ta on masina andmetel kaheksa kuu pärast katku suremas, kui see, et reinkarnatsioon viib ta sansara-rattal noorusea kõlvatuste eest üsna ebasoodsasse maailma. nii on kõrgeimasse kasti kuulv rohekaskollase jumega peategelane vast altim kompromissidele, kui teda saadetakse inspekteerima, ega miski kauge maakoha valge rämps oma loomuvastaste tegudega liiale pole läinud.

Teksti loeti inglise keeles

Selle, USAs väga populaarse postapokalüptilise maailma teemal kirjutatud jutu esimene kolmveerand on väga hea ja lugu võiks meeldida näiteks neile, keda võlusid orientalistikud elemendid romaanis "Mees kõrges lossis", aga lõpuni jõudnuna võib nentida ainult üht - väljamõeldud maailm on liiga suur, et sellesse juttu ära mahtuda ja lõpplahenduse osa on sestap väga kiirustatud otste kokku tõmbamine. Oleks võinud/pidanud romaani kirjutama. Neli miinus.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: