Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

What the Dead Men Say

(lühiromaan aastast 1964)

ajakirjapublikatsioon: «Worlds of Tomorrow» 1964; juuni
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Peale surma inimesed siirduvad poolsurma, millest lähedastel on neid võimalik aeg-ajalt äratada. Jutu peategelane on mingisugune PR-mees mingisuguse magnaadi juures, kes hiljuti kõrvad pea alla pani ning poolellu enam ei naase. Umbes samal ajal hakkab päikesesüsteemist umbes valgusnädala kauguselt kostuma seletamatud jutuvada, mis justkui kuuluks surnud ärimehele. Välja ilmub ka tema päria ning vaene PR-mees kistakse mängu, milles panused on väga kõrged. Jutt jagab mingil määral sama maailma raamatuga "Ubik", kuigi antud asjandust selles mainitud pole. Pigem on jutt raamatu edasiaerenuds. Igatahes täiesti loetav tekst. Tegelased just kõige sümpaatsemad pole, enamusel on negatiivseid iseloomujooni sama palju kui positiivseid, kuid see muudabki nad rohkem inimlikumaks. Vandenõu, mis teksti käigus väljajoonistub, pole kokkuvõttes küll midagi erilist, kuid mõjub täiesti kenasti. Samuti jättis lõpplahendus või selle puudumine hea mulje. Mõnikord lihtsalt kõik ei kuku täpselt nii välja, kui see plaanis oli. Tugev neli
Teksti loeti inglise keeles

Mulle see jutt meeldis, nagu omal ajal ka "Ubik". Võrreldes ilmumisaegu on selge, et jutt ilmus 5 aastat varem kui raamat, niisiis on "Ubiku" puhul ikkagi tegu jutu edasiarenduse või ümbertöötlusega: väga paljud isikud esinevad mõlemas, samuti on kesksel kohal poolelu ning suure finantskorporatsiooni juhi (eeldatav) surm. Raamatus keerati asjale rohkem vinte peale, lugu veidi selgem ja konkreetsem, kuigi ka siin tulevad mõned vimkad sisse.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: