Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

Oh, to Be a Blobel!

(jutt aastast 1964)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Magazine» 1964; veebruar
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

George Munster oli spioon sõjas amööbide kõrgeltarenenud sugulaste vastu. Mis tähendas, et ta pidi spioonerimise ajaks omandama amööbi kuju. Nüüd on sõda juba aastaid ajalugu, kuid aeg-ajalt ja üsna tihti lipsab George amööbi olekusse tagasi. Mis tähendab, et ta on õnnetu ja peab piskust sõduripensionist elama kuna sellist töötajat omale keegi ei palka.

Temasarnaseid on veel teisigi ja nagu selgub, on ka endiseid vastaspoole spioone - amööbe, kes võtavad aega-ajalt inimkuju. Ühe sellisega naisamööbiga George siis abiellubki, ühist inimaega on ööpäevast 6 tundi. Sellest piisab nelja lapse soetamiseks, Mengeli seaduste järgi on tulemuseks kaks hübriidi, üks amööb ja üks inimene. Vahepeal on George naiselt laenatud ideega hakanud äri ajama kuid kui äri laheb ülesmage, siis abielu allamäge.

George on siin selgelt destruktiivsemaks osapooleks ja ehkki bioloogiavaldkonnas on vahepeal suuri edusamme tehtud, mis võimaldab taolistel eks-spioonidel lõplikult ühe kuju kasuks otsustada, ei ole abieluõnnele tulevikku ette nähtud (ma ei saa ju puänti ka päris ära rääkida). Paras ebateaduslik farss, aga üsna naljakas selline.

Teksti loeti inglise keeles

Oli sõda mingisuguste blobelitega (amööbitaoline rass). Inimesed saatsid oma blobeliteks muudetud spioone blobelite juurde ja blobelid saatsid oma inimesteks muudetud spioone inimeste juurde. Nüüd on sõda läbi saanud, elu normaalsuse juurde tagasi pöördunud, kuid mõlema vastasleeri spioonidel pole sellest suurt tolku. Nad ei saa oma õige võrmi juurde enam täielikult tagasi pöörduda. Jutu peategelane oli spioon blobelite juures ning peab selle tõttu kolmandiku oma päevast blobelina veetma. Ta ei saa kuskil tööd ning ta ei leia oma kohta ühiskonnas. Pöördub ta siis hingearsti poole, kes soovitab tal abielluda sarnase probleemiga naisega. Mõeldud tehtud, kuid ega sellest asjast head nahka ei tule. Jutt on oma iseloomult paras jant. Ülimalt sõjavastane ja parajalt ühiskonnakriitiline. Kahjuks pole peategelane eriti sümpaatne, mis teeb talle kaasa elamise suhteliselt raskeks. Lõpplahendus küll etteaimatav, kuid samas ka sobilik. Ilma eriliste üllatusteta kergelt humoorikas lugu. Neli
Teksti loeti inglise keeles

Eelnevalt on kõik juba ära öeldud: humoorikas ebateaduslik sõjavastane jant. Aga siiski hästi kirjutatud, nii et hoolimata väga tugevatest loogikavigadest (millele aga autor ilmselt pole siinses loos vaevunudki mõtlema) võib asjale rahumeeli "nelja" panna.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: