Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

War Game

(jutt aastast 1959)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Magazine» 1959; detsember
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
3
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (3)

Uurijate grupp testib Ganymedesel toodetud mänguasju. Tegu umbes nagu mingi tarbijakaitse/tervishoiukomisjoniga - Ganymedesel sellised kahtlased vennad, mine tea mida nad sisse smugeldada üritavad ja kuidas nendega mängimine meie lastele mõjub. Lelusid on esiotsa kolm - üks on mingi sõjarõivas, mille selgapanemine võimendab inimeses ohtlikult eskapistlikke algeid. See jääb kohe kõrvale. Teine on selline salgast sõdureist ja kindlusest koosnev kompleks, kus esimesed püüavad teist vallutada. Kui laps ütleb, et mul on sellest siiber, siis mõtlevad sõdurid mingi uue strateegia välja. Kordumatuid strateegiaid on igavene hulk, aga neid läbi mängides hoomavad uurijad, et kindlus konfiskeerib sõdureid. Pinge ja sõdurite kadumise tempo kasvavad käsikäes, kuni viimase sõduri haihtudes algab kõik otsast peale. Nagu selgub, polnudki mingit konksu! Kolmas on monopolilaadne mäng, ainult et äraspidi, vara soetamise asemel tuleb sellest hoopis katsuda kiiresti lahti saada. Nagu selgub, peitubki selles suur oht, sest mängu mängides juurdub veel kujunemisjärgus olevas inimeses laristamise komme. Oh-jah. Korra lugeda seda juttu ju võib.
Teksti loeti inglise keeles

ganymedesel on asjad korrast ära. Vähemalt arvavad nii maalased. Kahjuks pole võimalik embargot kehtestada ning kogu sisseveetava kauba peavad ära kontrollima tarbijakaitse/kvaliteedikontrolliga sarnaneva organisatsiooni vaprad töötajad. Kuna jõulud peagi ukse ees, on surve nendele seda suurem. Jutu pealkiri kirjeldab justkui ühte imevidinat, mida mehed uurima peavad, kuid mitte ainult. Sõjamängudeks võib lugeda ka ganymedeslaste Maa vastu suunatud plaane. Üldiselt igav jutt väljamõeldud mängude üsna detailsete kirjeldustega. Natuke ju pinget oli, kuid mannetu lõpp rikkus kõik ära. Kolm
Teksti loeti inglise keeles

See lugu oli kogumiku "Minority Report" üks nõrgemaid, ehkki iseenesest mitte halvasti kirjutatud. Arvan samuti, et kui poleks olnud viletsat lõppu, siis võinuks ka nelja panna.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: