Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

The Variable Man

(lühiromaan aastast 1953)

ajakirjapublikatsioon: «Space Science Fiction» 1953; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Mees võrrandis»
Philip K. Dick «Vilistaja metsas» 2015

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
3
2
0
0
Keskmine hinne
3.833
Arvustused (6)

Paikesesysteemi igast kyljest ymbritsev Kentauri Impeerium on kyll lagunev ja korrumpeerunud, kuid siiski voimas vastane. Maa poliitikud eesotsas Reinhartiga kasutavad arvutit hypoteetilise soja (mis oleks vajalik suletud rongast labimurdmiseks) tulemuse ennustamiseks. Esialgu lubavad arvutused kaotust, kuid yldine tentents on selline, et Maa voiduvoimalus kasvab kogu aeg. Lopuks poorab kaardid Maa kasuks asjaolu, et kohe-kohe on valmimas uus voimas relv. Toimub yldmobilisatsioon, koik mittesojalised projektid katkestatkse, ning yhe sellise rapaka katkestuse tulemusena ilmub XXII saj. mees 1913. aastast. Meistrimees. Paraku inimmuutuja, millega arvuti enam toime ei tule. Aga lahingutegevus on juba alanud... Ponev, natuke James Bondi filme meenutav, kuid viiest teevad nelja nyrivoitu stambid ja ehtdickilikud luulutused, mida see lugu paraku sisaldab.
Teksti loeti inglise keeles

Aga mulle meeldis. Jah, eks ta selline rabedavõitu ja kohati spontaanselt toimuvale märulile rõhkupanev ole, tüüpiline noore kirjaniku tekst. Ja idee, mis tänapäeval totrana paistab (1913. aastast pärit meistrimees, kes saab 21. sajandi tehnikast paremini sotti kui kaasaegsed) ei pruukinud seda olla aastal 1953. Hoogne, sümpaatne ja ilmselt ka meeldejääv lühiromaan hästiloodud maailmaga.
Teksti loeti eesti keeles

Tekst sobiks väga halva filmi stsenaariumiks. Suur osa tegelasi on peast lollid, protagonist kuulikindel võlur ja lõppeb kõik uue ajastu koidikul. Rahuldava hinde saab paari andeka tähelepaneku eest. Esiteks, pommi idee - nn. hüppe järel satub tavaruumi naasev objekt alati ruumi, milles on juba mateeriat. Mis sellest saab? Üldiselt vaatavad kõik hüppeteooriaid arendavad autorid probleemist lihtsalt mööda ja oli tore näha, et algaja PKD juba 1953. aastal seda ei teinud. Teiseks, Maad ümbritsev iidne ja kõdunev impeerium oli samuti hea ja tavatu leid.
Teksti loeti inglise keeles

Minevikumees osutus tõeliseks remondi-imemeheks. Ainult loe ja ahheta. Tegemist on kogumiku "Vilistaja metsas" pikima tekstiga, ometi lugesin selle läbi kiiremini kui kaks esimest juttu. Ei olnud küll eriti usutav lugu, ent see-eest pakkus haaravat madinat.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: