Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

Eye in the Sky

(romaan aastast 1957)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Vähemalt ilmumisdaatumi järgi üks Dicki varasemaid romaane on üllatavalt küps ja konkreetne. Kuskil uurimisasutuses toimub mingi agregaadiga õnnetus ja seda parajasti uudistamas olnud inimesed (juhuslik valim s.o. ekskursioon) saavad viga ning paisatakse kujuteldavasse maailma (välis- s.o. reaalse maailma jaoks on nad samal ajal teadvuseta olekus vmt.), mis nagu peagi ilmneb, on ühe kannatanu privaatuniversum, kus asjad (nt. loodusseadused) kulgevad sedamoodi kuidas omanik ette näeb. Lähim analoogia oleks William Tenni jutt "The Malted Milk Monster", ent käesoleva romaani tegelastel tuleb enne reaalmaailma naasmist neid mitu läbi käia, sealjuures muutuvad maailmad üha sürreaalsemaks. Sugulusjooni on ka Dicki enda teise romaani - "Ubikuga". Käesolev on siiski traditsioonilisem SF.
Teksti loeti eesti keeles

Üks varasemaid Philip K. Dicki romaane. Väike seltskond suvalisi inimesi satub õnnetusse, mille tulemusena peavad nad elama üksteise teadvuste poolt loodud maailmades. Hea idee, kuid natuke kesine teostus. Dicki eesmärgiks pole lugu jutustada, vaid selhitada oma arvamust asjade kohta, mis teda Ameerika ühiskonnas häirivad. Kõigepealt võtab ta ette usuhullud, seejärel saavad oma osa kätte konservatiivid, kuid kõige ebasümpaatsemad on autorile kommusid jahtivad ametivõimud. Viiekümnendatel korraldas senaator McCarty USA-s massililist "nõiajahti", mille käigus sildistati rida liberaalsete vaadetega inimesi automaatselt kommunistideks. See ei omanud enamasti mingit tähtust, kas isik üldse toetas "üllaid sotsialismiideid". Dick sattus ise ka uurimise alla, kuid midagi hullu temaga ei juhtunud. See kogemus innustas ilmselt autorit seda raamatut kirjutama. Mulle igatahes ei meeldi sellised raamatud, kus sõnum on olulisem, kui kõik ülejäänu. See pole enam kirjandus. Lugejal peab jääma õigus ise oma arvamus kujundada. Kolm
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: