Kasutajainfo

Philip K. Dick

16.12.1928-2.03.1982

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

Faith of Our Fathers

(jutt aastast 1967)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Selline hästi vastik ja depressiivne lugu. Kommunistlik Hiina on võitnud sõja kapitalistliku maailma vastu ja valitseb nüüd Ameerika üle. Võim püsib salapolitseil ja totaalsel nuhkimisel. Tegevus toimub kusagil Hanois, kus üks punare˛iimi ametnik juhtub tarbima miskit meelemürki, mille tulemusel ta avastab, et näeb re˛iimi Suurt Juhti telekas mingil väärastunud kujul, st. et ta näeb hoopis mingit ebainimlikku koletist. Hiljem aga selgub, et see narkootikum paneb on hoopis dehallutsinogeen, ehk siis, et see võimaldab tal näha asju õigel kujul. Hoopis re˛iim on inimesi joogiveega mürgitanud, et nad reaalsust valesti tajuksid. Tüübiga võtab ühendust mingi riigivastane liikumine, kes kahtlustab, et Suur Juht on tulnukas või midagi veelgi hullemat. No ja hiljem selgub, et Suur Juht on vist hoopis Jumal ise, hea ja kurjuse üks ja ainus kehastus. Ilmselt mitmete autobiograafiliste sugemetega tekst, milles kajastub Dicki enda narkomaania, kogetud nägemused jumalast ja paranaoiat ajab igast kandist üle ääre. Hinne on umbes „neli miinus”, sest kuigi jutus on mitmeid põnevaid ideid, pole lõpuks võimalik täit sotti saada, et mis värk siis oli.
Teksti loeti inglise keeles

Raske seda teksti hinnta. Tundub justkui midagi oleks, kuid samas ei ole; ei ole, aga on siiski (kui Lutsu parafraseerida). Allegooriana pole väga viga, aga ma kardan, et minu idaeurooplase mõistus näeb igasugu allegooriaid kohtades, kuhu autor neid mitte ei plaaninud... Ilmselt on Indrekul õigus, et jutt on teatud määral autobiograafiline. Ka hinde osas ühinen eelarvustajaga.
Teksti loeti inglise keeles

Sünge ja karm lugu, mis ilmselt on üks kõige mõjusamaid manifestatsioone Dicki arusaamale universumist kui "olemuselt kurjast". Huvitavalt on teostatud hallutsinatsiooni-reaalsuse äravahetamine, mis paranoilisematel hetkedel võiks panna mõtlema, et võib-olla on kõik, mida me reaalsusena tajume, üks suur hallutsinatsioon ja et sellest pääseda, tuleks end kuidagi sellest reaalsusest välja viia; ilmselt oli Dickil neid hetki üpris palju.

Loos jääb tõepoolest paljut segaseks ning pole päris kindel, mida Dick selle looga öelda tahtis, aga mina paneks sellele siiski kõrgeima hinde.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: