Kasutajainfo

Sever Gansovski

15.12.1918-6.09.1990

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sever Gansovski ·

Elektritšeskoje vdohnovenije

(jutt aastast 1969)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Antud juttu pidas Sever Gansovski (ilmselt) oma parimaks, sest miks ta muidu seda igal võimalikul juhul oma kogudes taasavaldas... ta on ka vist isegi kusagil maininud, et see on temale oma loomingus üks olulisemaid tekste.

Jutu sisu on lihtne. Mingi tegelane on leiutanud aparaadi, mille abil on võimalik stimuleerida inspiratsiooni. Saabub siis leidur oma aparatuuriga ühte provintsiteatrisse, kus ta loodab leida mõne iseäranis andevaese näitleja, kes siis tema leiutise abil tõeliselt hiilgerolli teeks. Provintsiteatri elu-olu on lõikavalt realistlik – umbne ja sumbunud õhkkond, närused väikeintriigid (mis ometigi kõike ümberringi mürgitavad) jne. Katsealuseks valitakse üks mitte enam esimeses nooruses näitlejanna, kes on justkui juba oma andetuks tunnistamisega leppinud. Võib ju ikka jälk küll olla, kui selgub, et sina ise oledki see kõikse tuimem kuju, kelle peal nüüd siis imeriista katsetamine kõige sobivam oleks! Kuniks saabub see päev, mil aparaadi võimed peavad lõplikku hinnangu saama...

Kahjuks ei saa ma siinkohal jutu mõttest ja ideoloogiast rääkida, sest siis lobiseks ma puändi välja... igatahes väärib jutt lugemist, väärib isegi siis kui te ei hinda seda niivõrd kõrgelt kui autor ise ja mina.

Vaieldamatult oli Sever Gansovski üks huvitavamaid ja olulisemaid nõukogude ulmekirjanikke. Ta katsetas end kõikvõimalikel aladel, loominguliselt teostas ta end lisaks kirjutamisele ka illustraatorina – tema pildid omaenda tekstidele, aga ka Strugatskite romaanile «Tigu nõlvakul» olid ikka nähtus omaette.

Antud arvustusega tähistan ma Sever Gansovski sünniaastapäeva... autor ja jutt on seda väärt, et neile austust avaldada!

Teksti loeti vene keeles

Wow! Jyrka on eespool juba pikalt kirjutanud ja sedapuhku olen igati nõus - jutt on tõesti geniaalne. Viis pluss.

Kes tahab lugeda, Russkaja Fantastika saidis (vt. linkograafia) on see failina olemas.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: