Kasutajainfo

John Scalzi

10.05.1969-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· John Scalzi ·

The Tale of the Wicked

(jutt aastast 2009)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Päris mõnus lugu, mis aga kangesti meenutab üht suvalist Star Treki osa. Noh et sõidab laev kaugel kosmoses, kõik on korras, kõik teevad oma igapäevast tööd ja toimetavad oma tähtsaid asju. Korraga aga juhtub mingi sündmus, mis pöörab senise rahuliku elukorralduse pea peale ja siis ülejäänud 45 minutit tegeletakse sellega. Lahendus saabub natukene enne päris lõppu, mis tavaliselt on üsnagi happy, ses mõttes et pahad saavad teenitud karistuse, või põgenevad kurja vandudes teadmata suunas (et mõni aeg hiljem pauguga tagasi tulla), head saavutavad võidu, millega mõnikord kaasneb lisaks moraalsele ka materiaalne tasu.

See lugu oli siin üsna samasugune. Sisse olid veel segatud Asimovi kuulsad 3 seadust robotite kohta. Tegelikult oli toimuv üsnagi ajuvaba ja meenutas sellesama Asimovi robotilugusid, mis keskendusidki tavaliselt erinevatele dilemmadele, mis õnnetuid roboteid tavaliselt tabasid, kui nad sattusid olukorda, kus oli valida tegevuse ja tegevusetuse vahel, mille mõlema korral inimesed saaksid kannatada. Asimovi robotitel jooksis tavaliselt selle peale juhe totaalselt kokku, õige ka. Masina asi pole mõelda, masina asi on tegutseda. Üldiselt mulle tundubki Scalzi jutt austusavaldusena Asimovile, või Star Trekile, või mõlemale. Kuna hiljaaegu sai ühest esseest loetud, et moodne ulmekirjandus on eranditult pühendunud omaaegse kopitanud pasa austamisele, tsiteerimisele ja kummardamisele (ma ei usu ise sellest esseest mitte sõnakestki), siis järelikult on tegu kõrgeimat hinnet vääriva jutuga. Siiski mitte, hea jutt jah, aga tavalisest "neljast" käib küll. Tubli ponnistus, aga ei midagi erilist.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: