Kasutajainfo

John Scalzi

10.05.1969–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· John Scalzi ·

Agent to the Stars

(romaan aastast 2005)
http://www.scalzi.com/agent/

  • Wõrgus (võõrkeelne)
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Üldiselt on ju lihtne märgata, kas tegemist on zhanriulme, slipstreami või lihtsalt ulmeliste elementidega vürtsitatud mainstreamiga. Antud juhul ma nii kindel ei ole: kuigi tegevus käib tulnukate ümber, on reaalne taust ulme jaoks liiga hästi kirja pandud :) Ehk siis lugeja saab Hollywoodi telgitagustest selgema pildi (ja mõnusa äratundmise, kui juhtub sellest juba enne midagi teadma) kui ühest keskmisest ulmeromaanist mistahes maise eluvaldkonna kohta. Võib öelda ka nii: kirjeldatud Hollywood toimiks mõnusa jutuna ka ilma tulnukateta. Tulnukad ilma Hollywoodita – hmm, jääksid suht igavaks.

Annab tunda seegi, et tegemist debüütromaaniga, õigupoolest autor ei häbenegi tunnistada, et tema enda jaoks oli see (1997. aastast pärit) katse, kas ta üldse tuleb toime romaani mahus teksti kirjutamisega. Sestap siis hakkab sündmustik kusagil kahe kolmandiku peal venima ja ega viimase peatüki kiirtempo pole kah liiga osavalt tehtud. Mis minu jaoks hinde otsustavalt alla võttis, oli see holokausti sissetoomine, mida imho poleks vajagi olnud. Või vähemalt polnud selle kasutamine eriti loogiline.

Aga et millest üldse... Lugu võrgus üleval, nii et igaüks võib ise vaadata. Üldiselt aga sellest, et jõuab maa orbiidile tulnukate ekspeditsioon, tükki 2000 kannatlikku võõrlast, kes esialgu jälgivad maa massimeedia tegutsemist. Neil on küll raskusi uudiste ja meelelahutuse eristamisega, ent neile jääb mulje, et maalased ei mõistaks ehk päris õigesti nende esimesi lähenemiskatseid. No et meie silmis on nad kujumuutvad süldikerad ja liiatigi suhtlevad nad omavahel lõhnade vahendusel. Ka jätkub neil taipu mitte pöördude presidendi või poliitikute poole, kellel pole ju reaalset mõju inimestele. Kui aga õnnestuks värvata Hollywoodi mainekujundajad...

Naguöeldud, lõpplahendus mumeelest tobe, aga enne seda saab päris kõvasti nalja.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: