Kasutajainfo

Craig Wolf

  • Eesti

Teosed

· Craig Wolf ·

Jäljed

(jutt aastast 1998)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1998; nr. 5
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Hinne
Hindajaid
0
2
3
3
0
Keskmine hinne
2.875
Arvustused (8)

Jutu algus meenutab 5. klassi kirjandit teemal "Kuidas ma suvel maale külla läksin". Seda nii lauseehituse ja sisu poolest. Edasi selgub, et algul metsavahel jõlkuv peategelane pole üldse peategelane. Veel enam ta pole üldse miski tegelane, tal pole jutus tegelikult mingit rolli ettenähtud. Tegelikult on tegelane mõrtsuk Leonid, kes lugejale äärmiselt suureks üllatuseks lõhki kistakse. Ainus, millega lugu 2 punkti väljateenis on lugu 400 aastat tagasi toimunud juhtumist.
Teksti loeti eesti keeles

Suht hää lugu võrreldes teiste hundilugudega. Ei olnd noid nõmedaid libasid, nagu oodata võis, vaid natuke teistlaadi ja palju süngemad. Muu üldiselt samasugune, nagu toistes hundilugudes, aga nelja saab seegi lugu. Nähtamatud asjad üldse abx.
Teksti loeti eesti keeles

Jutt, mida ma pean nõrgemaks kui autori debüütlugu «Neetud koht», aga paremaks kui lugu «Mülgas».

Jutus on võrratu vana pärimus, on üsna muhedaid kirjeldusi... kuid juttu ennast pole. On vaid ports materjali, mida autor (IMHO) pole suutnud terviklikuks jutuks kokku kirjutada.

Vaat sellised vastakad muljed siis...?

Teksti loeti eesti keeles

Idee hea, teostus täiesti allapoole arvestust. Mitte mingit pinge või salapära loomist, primitiivne lihtlauseline keel, ühegi keerdkäiguta teemaarendus... Nõustun eelkirjutajaga, kes leidis, et pärimus on ainus, mis annab alust 2 punkti panna ja seda ka pärimuse sisu eest ainult, mitte selle kirjapanemise viisi eest.
Teksti loeti eesti keeles

Ülalöelduga nõus: ideed head, legend suurepärane, samas aga kõvad vajakajäämised atmosfääriloomisel ning pingekruvimisel. Võinuks veidi kauem sahtlipõhjas settida vist - selline toorikumaitse kyljes. Värvikamad kirjeldused oleks ainult kasuks tulnud, õuduki puhul ei olegi tempokus niivõrd oluline, sest yldjuhul kipuvad kujutlemisvõimalused tegevuskäigu "kiire ärarääkimise" all kannatama. Isand Wolf muidu igati värvikateks kirjeldusteks vägagi võimeline. (Meenutaks "Mülgast" hea sõnaga siinkohal.) Muidu nii - eesti tasemel mainimisväärselt hää lugu, eriti istuvad mulle need peategelasloomakesed, sest yle kobeda hundi ei saa ikke miski. Selline ugrilik õudusloom.
Teksti loeti eesti keeles

Idee mulle meeldis, lugu eriti mitte. Põhimõtteliselt just sellepärast, et autor on otsustanud igasuguse pingekruvimise kõrvale jätta. Ja samuti pole jutul korraliku peategelast, kelle tegemistele ja üleelamistele kaasa elada. Aga hundud olid päris hästi välja mõeldud, koos legendi ja muu värgiga. Selle eest ka autorile kiitus, mis päädib kolmega. Kindlasti oleks saanud ka paremine
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: