Kasutajainfo

Eric Frank Russell

6.01.1905-28.02.1978

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Eric Frank Russell ·

Allamagoosa

(jutt aastast 1955)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1955; mai
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
9
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (9)

Maandub mingil kõrvalisel kosmodroomil yks seiklustes räsida saanud kosmoselaev. Meeskond valgub sadamakõrtsidesse laiali ja alustab pillerkaaritsemist.. Kui äkki tuuakse kaptenile kohutav teade! Laevale on oodata revidenti.

Kõikseemees kutsutakse kõrtsidest tagasi, harjad pihku, keegi saadetakse poodi värvi ja pintslite järele.. kõik nurisevad, aga mis sa ikka teed. Kapten ise asub laevale inventuuri tegema. Et yle kontrollida, kas kõik tehnilises passis loetletud jupid ikka alles on. Jõuab oma inventuuriga koka juurde kambyysi.. kus muuhulgas peaks paiknema selline apparaat nagu OFFOG.

Kokk vannub et tema jurisdiktsioonis säärast riista ei ole ja pole kunagi olnudki. Misasi see säärane yldse on? Äkki mingi sidevahend? Neid ju terve laev täis. Tatsab kapten siis elektrooniku juurde. See kehitab õlgu - igasugu veidrate nimedega seadeldisi on terve raadioruhv maast laeni täis aga mida ei ole on OFFOG.

Lyhidalt - keegi laevas ei tea misasi too selline on. Pole kuulnudki. Kapten on mures. Äkki on tegemist mingi eriti kalli aparaadiga? Kui säärane puudu leitakse olevat..

Vat selline anekdoot. Keskmiselt naljakas ja mitte just geniaalsusele pretendeeriva puändiga.. Kuid neetult hästi kirjutatud. Mina igastahes suisa nautisin. Sai 1955. aastal isegi Hugo auhinna. Viis miinus.

Teksti loeti inglise keeles

Tuleb ka meelde, et oli selline üsnagi lahe jutt. Moraaliga, et kui miski ära kaob, siis mahakandmine ei pruugi olla parim lahendus.
Teksti loeti vene keeles

Gogoli `Revident` ameerika moodi. Bürokraatiaga pole nalja, enamasti ajab vabandus asja veel hullemaks.
Teksti loeti vene keeles

Mäletan, miks ma siis ei mäleta. Oli vist minu esimene kokkupuude militaarulmega ja selle l6busama poole pealt. Olles is SA`s aega nyhkinud, julgen väita, et Russell on s6javäelaste m6ttemalle ja hingemaailma väga hästi tabanud "Ja et oleks olemas see OFFOG ja et oleks ikka ilus ja suur ja paljude vilkuvate tuledega". VÄGA tore jutt, toob praegugi meenutades muige suule.
Teksti loeti eesti keeles

Kuigi jutt oli viimati loetud küllatki ammu, piisas praegusel ülelugemisel jõuda kadunud OFFOGini kui jutu sisu meelde tuli (ja suu kiskus muigele). Aga ega see lugemist ei seganud. Väga hästi kirjutatud humoorikas jutt.
Teksti loeti vene keeles

Päris naljakas jutt. Idee iseenesest polegi nii väga orginaalne, kuid asi on kirja pandud väga hoogsalt ja kaasakiskuvalt. Polegi sellise naljaka kosmoseulmega varem kokku puutunud. Väga hea. Viis
Teksti loeti inglise keeles

Mulle tundub, et kui Hašek oleks fantastikat kirjutanud, võinuks Švejki üks episood säärane olla. Jutustatud on kah suurepäraselt.
Vene keeles muide oli see kadunud vidin "капес".
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: