Kasutajainfo

Eric Frank Russell

6.01.1905-28.02.1978

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Eric Frank Russell ·

The Waitabits

(lühiromaan aastast 1955)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1955; juuli
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Paljuski on tegu Eric Frank Russellile hästi tüüpilise looga – on militaristid, on kosmose hõlvamine, on kummaline planeet oma veidra tsivilisatsiooniga. Võimalik, et viga on minus, aga enamikes Russelli lugudes (mida ma lugenud olen) on just sellised asjad koos.

Kosmoses lendavad ringi mingid pentsikud ühemehelised uurimislaevad, mis siis otsivad tundmatuid planeete ning peavad nende kohta andma esialgse hinnangu. Üks esmase luure tegijatest on ikka eriline friik, kel meeldib anda iseäranis nappe hinnanguid. Lühiromaan käivitubki hetkest, mil keskus on saanud teate, et luuraja arvates on mingi planeet «alistamatu». Inimesed, kes mängivad Galaktikas esimest viiulit on üsna murelikud ja kibekiirelt saadetakse planeedile ekspeditsioon...

Ei taha siinkohal ära öelda, milles peitub planeedi ja sellel asuva tsivilisatsiooni erilisus ja võitmatus... Kuigi ma ise teadsin seda tänu ulmeentsüklopeediale juba enne lühiromaani lugemist, ei seganud see mind juttu nautimast. Meeldis see, kuidas autor korralikult lahkas läbi kõik sellise situatsiooni poolt pakutavad võimalused... kuid miski takistab mul siiski juttu maksimumiga hindamast. Võimalik, et asi on lihtsalt selles, et mulle ei meeldi sellised teaduslik-fantastilisele probleemile ülesehitatud tekstid... võimalik, et segab hoopis see, et ma olen autorilt lugenud veel paremaid lugusid. Neli! SF-i fännile soovitaks kindlasti – klassika!!!

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022

Autorite sildid: