Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

Trumps of Doom

(romaan aastast 1985)

eesti keeles: «Hukatuse kaardid»
Tartu «Fantaasia» 2009 (Sündmuste horisont, nr 11)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
7
0
0
0
Keskmine hinne
4.3
Arvustused (10)

Kroonikate teine pool algab mõnevõrra sarnaselt esimese poolega. Kui esimeses raamatus mina-tegelane hakkab uurima oma mälukaotuse tagamaid, siis siin on saladuseks iga-aastased atentaadid, mis toimuvad 30.aprillil. Tegevus algabki järjekordse atentaadi päeval, ja nagu esimeseski osas, hakkab sündmustik hoogsalt arenema. Siiski erineb kroonikate teine pool esimesest tunduvalt. Tegevusse astub tegelaste noorem generatsioon. Nagu peagi selgub, on mina-kangelaseks prints Corwini ja varasemast tuttava Dara poeg Merlin, kes on üles kasvanud Kaose õukonnas. Merlinil, nagu ka mõnel teisel uuel tegelasel, on rida uusi oskusi ja omadusi, kaasa arvatud maagia ja nõidumine. Sellega on kroonikate mängureeglid muutunud ja minule see muutus mõjus küllaltki häirivalt. Kroonikate teist poolt pole eriti püütudki siduda esimese poolega - eelnevate sündmuste selgitused praktiliselt puuduvad. Raamatu lõpuks selgub üsnagi vähe, hoopis vastupidi, lahtiseid otsi tuleb üha juurde, seega järg on enesestmõistetav ja 6. raamat ei mõju omaette raamatuna isegi kroonikate teise poole kontekstis. Siiski sündmustik on põnev ja paneb mõtlema tagamaadele. Minule meeldisid rohkem peatükid, mis on seotud vanade tegelastega ja mis jäävad vanade mängureegilte piiridesse.
Teksti loeti vene keeles

Suurepärane. Alguses oli küll veidike imelik lugeda Merlin ,mitte Corwin. Aga kui harjusid ära et peategelane on uus siis oli kõik korras. Kõik algab kiiresti ja areneb veel kiiremini. Nõidumine ja nn. mängu uued reeglid olid väga meeldivad. Kahekõne nagu alati suurepäraselt humoorikas! Nii et pidin vahepeal kõhu kõveraks naerma. Lõpp on väga järsk ja segadusse ajav. Hakkad kohe edasi mõtlema et mis nüüd saab.

Jumaldan Frakiri Merlini vasakul käel. Lahe asi. Vaga meeldivad Merlini meenutused minevikust. Üpriski kurb alguse Merlinile, sest taeks pruut Julia saab surma.

Paljud vanad tegelased jäävad alles ja uusi tuleb ka üpriski palju juurde. Enamus uued kes lisanduvad koguaeg teavad kes Merlin on nii et see ajab ta üpriski närvi seal. Mis muud tore raamat

Teksti loeti vene keeles ja inglise keeles

Merlin on veetnud varjus Maa kaheksa suht rahulikku aastat, ehitanud oma nõiavõimetega kompuutrit Ghostwheel, mis selline elektrooniline kaardipakk... Ainult iga aasta 30.aprillil on teda üritatud tappa. Sedapuhku hukkub Merlini ex-girfriend Julia (miski põrgukoer pureb ta surnuks) nüüd nüüd asub Merlin tegevusse (loe: neimaretkele).

Uurimine viib ainult uute mõistatusteni, näiteks selgub, et Julia üritas okultismi harrastada, ning tema õpetaja Victor on selles kunstis üsnagi osav... Igatahes jääb Merlin selgelt mingile vandenõule jalgu ning kui ta parasjagu jälgedele hakkab jõudma, kutsub kuningas Random ta Amberisse.

Caine on tapetud (maha lastud!) ning Bleysi üritatud pommiga teise ilma saata. Nii et uus võitlus trooni üle ongi lahti. Kõik niidiotsad näikse viivat ühe Merlini kolledzhi-semuni.

Nagu ka "Üheksa printsi" on "Trumps of Doom" alustus, kus palju ei lahendata. Lõpuks küll kurikael ja tema osalised motiivid selguvad, ent suurem osa võitlusest on alles ees. Merlinis voolab nii Kaose kui Amberi verd ja kusagil mainitakse, et kõigis Varjudes on miski Amberi ähamne peegeldus. Merlini päritolu ja nõiavõimed vihjavad üheselt, et kus ja kuidas veel on üks Amberi peegeldus Maale jõudnud...

Sissejuhatusena igati hea, ehkki eelneva 5 osata võib jääda arusaamatuks. Ma paneksin "nelja", kuigi romaan mulle tegelikult meeldis.

Teksti loeti inglise keeles

Niisiis Amberi kroonikate teise poole start on antud. Algab vägagi hoogsalt ning kohe tekib rida probleeme ja saladusi, mis oma lahendust ei leia vist niipea. Nõustuks ühe eelneva arvustusega, ka mulle algul ei istunud need nõidumised ja nn. uued mängureeglid. See tundus kuidagi harjumatu. Sellest ka neli, kuigi raamat oli väga hea.
Teksti loeti inglise keeles

Kuidagi nagu...ei jäänud üldse romaani muljet. Nii takkajärgi mõeldes on kogu aeg tunne, et sai mingit lühijuttu loetud. Nii kähku käis kõik ja tegelikult mingit väga põrutavat sündmust ju sees ei olnudki...
Teksti loeti eesti keeles

Tegu siis Amberi kroonikate teise poole esimese köitega. Sarja peategelane vahetunud ning reeglid ka natuke. Minu arust oli käesoleva teose kõige suuremaks puuduseks selle lühidus. No ei andnud see kuidagi romaani mõõtu välja. Samuti jätsid soovida osade tegelaste motiivid, mis polnud kuigi selgelt välja joonistatud. Samas võib selle jälle teose pikkuse arvele kirjutada. Üldjoontes mulle lugu muidugi meeldis, kuigi uus peategelane tahtis ikka natuke harjumist. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: