Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

Sign of Chaos

(romaan aastast 1987)

eesti keeles: «Kaose märk»
Tartu «Fantaasia» 2010 (Sündmuste horisont, nr 23)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
5
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (9)

Pean tunnistama, et olen arvamuse kirjutamisel veidi raskustes. Omaette raamatuna on seda raske ette kujutada - tegevus algab just sealt, kus eelmine raamat lõpes ja sündmustik läheb hoogsalt edasi, viited varasemetele osadele või seletused puuduvad. Et millestki üldse aru saada, peaksid olema loetud vähemalt kroonikate teise poole eelnenud raamatud. Vähemalt minul muutus iga järgneva osaga lugemine järjest vaevalisemaks. Lõputu loitsimine hakkab juba varjutama kroonikate esimese poole järgi tekkinud ettekujutust Amberi maailmast, sündmuste käik muutub järjest segasemaks. Raamatu lõpus selgub üks kaua aega lahtisena olnud küsimus, kuid see tekitab (nagu ikka) hoopis uusi lisaküsimusi. Hindeks kolm, eriti võrdluses kroonika esimese poole raamatutega.
Teksti loeti vene keeles

Nagu jälle pidin naeru kätte ära surema!Kuidas saab üks kirjanik selline geenius olla. Need kahekõned ja situatsioonid!!!Sa ei tule nende peale uneski! Ütlen vaid üht enne selle osa lugemist lugege kindlasti "Alice imedemaal" läbi. Olen muutunud paandunud fänniks!!!!!
Teksti loeti vene keeles ja inglise keeles

Tõesti, see Alice Imedemaal lõik oli hästi kirjutatud ja naljakas. Siin osas saab siis üks probleemidest endale üsnagi ootamatu lahenduse, samas aga tekib teisi probleeme palju rohkem juurde. Seega täiesti tavaline Amberi raamat, kus põnevust ja hoogsust. Ning rahvas muutub maagia kaudu aina võimsamaks ja võimsamaks. See häirib natuke.
Teksti loeti inglise keeles

tuli lihtsalt meelde, et see oli esimene Amberi sarja raamat, mille ma - aastal 1989 - sattusin läbi lugema. meister Z loomingu austaja olin ma muidugi olnud juba kümmekond aastat, aga tekkis huvi, mida see sari endast kujutab. kõigepealt juhtusid siis ette Merlini lood ja alles hiljem Corwini omad. mis, kui niiviisi tagantjärele mõtiskleda, olid vast paremadki.
Teksti loeti inglise keeles

Ääremärkusena BAASi kui lugemispäeviku kasulikkuse kohta, et sain just siit teada, et ma olin “Blood of Amberit” täpselt kolm aastat tagasi juba arvustanud, kuigi lugesin nüüd sellest mitu head päeatükki läbi ja meelde ei tulnud midagi. Mõnus oli see ikkagi nagu tegelikult ka “Sign of Chaos”. Eelkõige lööb see romaan oma teravmeelsete dialoogidega...sündmused on juba liiga maagiasse pööranud, et nende kulgemisel lugeja mingit loogilist järge saaks pidada. Koos Merliniga avastame intriigide ja sepitsuste pealispinda, mis aga selle taga on jääb veel suuresti varjatuks. Lisandub uusi Amberi suguseltsi liikmeid ja mõned vanad tegelased ilmuvad uues kvaliteedis. Loo esiots, see Lewis Carroliga seonduv on küll pisut sumbuurne, õige lugu algab kusagilt 20-lt leheküljelt ja saab täispöörded sisse kui Merlin jälle Amberisse maandub, otse ühe diplomaatilise intriigi keskele, kus talle ühe pisikuningriigi valitseja kaks tütart järgemööda külge löövad. Need peatükid ongi vast kõige mõnusamad – eriti see Merlini keerutamine ja põiklemine, laveerimine ja vingerdamine. Nii et täiesti nauditav lugu ja ehk mängib hindes oma osa ka teatav jällenägemisrõõm.
Teksti loeti inglise keeles

Merlin jälle intriigide keerises. Lisaks mitmele uuele heidetakse valgust ka mõnele vanale. Üldiselt meeldis see Amberi kroonika natuke rohkem, kui kaks varasemat. Merlini tegelaskju on nüüd juba päris korralikult paigas ning autor saab rohkem tegevusele keskenduda. Ja seda ta teebki. Sündmusi on raamatus rohkem kui mõnes kordi paksemas tellises. Tihti pole hool ja hoobil vahet. Mõne teise autori puhul muutuks selline tormamine suhteliselt kiiresti üsna koormavaks, kuid Zelazny suudab asja kenasti kontrolli all hoida. Kõik on loogiline ning omavahel seotud. Vähemalt esmapilgul, põhjalikumalt süvenemata. Natukele küll hakkas närvidele käima uute perekonnaliikmete lisandumine, õnneks pole neid ülemäära palju. Hea raamat. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: