Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

Prince of Chaos

(romaan aastast 1991)

eesti keeles: «Kaose prints»
Tartu «Fantaasia» 2012 (Sündmuste horisont, nr 32)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.167
Arvustused (6)

Amberi kroonikate viimane osa. Nagu tsükli enamuse raamatute korral, lugemisel omaette raamatune pole vist sügavat mõtet. Põhilinie tegevus toimub Kaose õukonnas. Nagu kohane seeria viimasele raamatule, sõlmitakse järk-järgult kokku lahtised otsad. Esituslaadilt meenutab see raamat pigem seeria esimese poole raamatuid, loitsimist on suhteliselt vähe, ei ole pikaleveninud kirjeldusi, tänu millele raamat (minu meelest) ainult võidab. Kuigi osa vahepealseid üllatusi tunduvad veidi ebaveenvatena, on lõpplahendus üsna loogiline.
Teksti loeti vene keeles

Kord juba mitmesuguseid sarju vales järjekorras lugema sattudes sai siis proovitud Amberi (üle)lugemist tagantpoolt alustada. Vist ei olnud hea mõte ja vist jääb ikka muidu ka lahjaks. Ega autori ülesanne kerge olnudki, sest õnnelikud ja lõplikud lõpud ei ole meister Z rida. Ja viimases osas ei saa ka midagi väga uut ja ootamatut teha. Kui just mitte pidada ootamatusteks mitmete vanade vaenlaste leppimisi, mis paraku toimuvad väga hõlpsasti. Omades teatud kogemusi järgnemakippuvate asjadega, tunneb ära ka autori kiusatused teksti kokku seadmisel: nüüd natuke ümberjutustust sellest osast, nüüd teisest... Kes varasemate osade järel põnevusega saladustele lahendusi ootab, üht-teist ka leiab, aga mõnevõrra jäävad otsad õnneks siiski lahti, kõike ei seletata ära. Zelazny kangelastele omaselt suudab Merlin manipuleerijad üle kavaldada, jõudude vahel tasakaalu hoida, midagi tahtmata oma tahtmise siiski maksma panna.
Hea lugu, Zelazny oma tuntud headuses, õige fiiling ja puha, aga ka mitte selline lugu, mis kroonikale krooni paneks.
Teksti loeti inglise keeles

Appi lõpp oli sokk!!!Merlin tegi midagi mida ta kogu aeg ütles et ei kavatse teha. Saame lõpuks teada mis sai Corwinist. Kahju, et Frakiri enam selles osas ei olnud. Mul hakkas Merlist lausa kahju. Eriti meeldis ta mõtisklus oma elu üle peale jutuajamist Daraga.

nuuks läbi sai!!!!!!

Teksti loeti vene keeles ja inglise keeles

Niisiis Amberi kroonikate teise poole finaal. Seotakse kokku lahtised otsad, kuigi raamatu käigus jäävad ka veel osad lahtiseks. Neid püütakse siis kokku siduda järgnevates lühijuttudes. Raamatu finaal oli minu jaoks igati loogiline ja ootuspärane, kuigi seda oli vist üritatud kujutada üllatava pöördena. Samuti lepivad paljud vaenlased kuidagi väga lihtsalt ja mitteusutavalt ära, samuti peale paari võlusõrmuse omastamist muutub Merlin hüper-super-ülivõimsaks. Amberi teise poole kohta siis nii palju, et nad on nõrgemad kui esimene pool. Sisse toodud maagia võtab ära esimese poole võlu, siin keskendutakse rohkem noorema põlvkonna ja Kaose tegelaste tegemistele, vanad tegelased on jäänud tahaplaanile ning nad ei otsusta midagi. Teise poole ideeks ongi rohkem korra ja kaose vaheline kosmiline võtlus, kus Amberi ja Kaose inimesi kasutatakse justkui ettureid. Merlin üritab siis neile vastu astuda, et ka ise midagi otsustada. Kokkuvõttes paneks siis nii Amberi saaga viimasele loole kui ka Amberi sarjale endale viie paari miinusega.
Teksti loeti inglise keeles

Kuidagi visandlik, tihe ja kokkusurutud mulje jäi sellest romaanist, nagu ka Amberi-sarja teisest poolest tervikuna. Maagiat ja märulit oli kõvasti, ent kõik see ei haaranud eriti kaasa ning eelmistes osades toimunu on ammu ununenud. Hindeks "3+".
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: