Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

The Last of the Wild Ones

(jutt aastast 1981)

ajakirjapublikatsioon: «Omni» 1981; märts
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Jutt leiab aset ajal, kus inimesed on juba mõnda aega kasutanud arvutiseeritud autosid (mis oskavad end ise juhtida, omavad teatud tehisintelligentsi jms). Aasta 1981 jaoks kõigest ulm, aasta 2001 jaoks juba pooleldi reaalsus. Kuid see selleks. Juhtus kord nii, et nimetatud autodesse tungis viirus, mis muutis nad metsikuteks -- pani omanike eest ära põgenema ja omasuguste hulgaga ringi rändama.

Esiti prooviti masinaid heaga kätte saada, kuid sellest loobuti, nähes, et ka pärast põhjalikku "ajupesu" jääb metsikuse alge neisse alles. Aitaks kogu avutisüsteemi, auto "hinge" vahetamine uue vastu, aga see maksaks jällegi rohkem kui auto ise väärt. Nõnda ongi mindud metsikute hävitamise teed. Metsikud ise aga kihutavad ringi ja külvavad viirust teistesse omasugustesse, toimides ja käitudes otsekui mehhaniseeritud hundikari. Siinjuures on Zelazny väga huvitavalt kirjeldanud masinate elukombeid, eriti nende omavahelist võitlemist liidrikoha nimel. Sündmuste alguseks on jaht metsikutele kestnud juba aastakümneid ning järel vaid viimane kari.

Jutus polegi niivõrd oluline viimane võitlus tervikuna, vaid vastasseis hävitussalga juht Murdocki ning tema eelmise sõiduki, hiljem samuti metsikuks muutunud Jenny vahel. Vajalik osa on ka Murdocki Inglil -- autol, milles ta jahti peab. Kogu (edasine) tegevus kulgeb rahulikult ja pole siin ka raputavat puänti, kuid sellegipoolest on tegu igati nauditava ja kaasahaarava lugemisega.

Teksti loeti inglise keeles

puänt ei pruukinud ju eelmist arvustajat raputada, oli aga sellegipoolest olemas: "metsik auto" Jenny ei tulistanud täiesti kaitsetut Murdockit ajal, mil too oma autot käsatsi liiva seest välja trügis...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: