(romaan aastast 1978)
eesti keeles: «Kaose kojad»
Tallinn «Varrak» 2002 (F-sari)
Meeldis lugeda Corwini mõtteid.Kirjanik kirjeldas suurepäraselt Corwini laburündi tegemist, ta tundeid, mõtteid, valu, filosoofiat.
See osa on minu meelest väga kurb. Oberoni surm, Corvini troonist loobumine, Tähe surm ja Deidre surm. Lemmik kohaks on Deidre hukk.Kirjanik kirjutas nii hästi Corwini valu ja meeleheidet. Mulle igastahes tulid pisarad silma kui Corwini lemmik perekonna liige hukkus. Veel see koht kus Corwin viis Randomit läbi kohtuniku juveeli ja väsis ning otsustas viimase jõuni lõpuni minna, et Random saaks elada. Ja kuidas ta ei jõudnud enam ja otsustas seal surra. Kogu see värk kuidas peaaegu keegi ei saanud teada, et ta uue laburündi tegi ja ta füüsiline nõrkus, hingeline väsimus. Selles osas oli väga hästi tulnud välja Corwini üksindus.
Uus kuningas on tore valik aga ma pole siiani kindel kas jään rahule sellega et Corwin kuningaks ei hakanud. Nelja eelneva osa mõte muutub siinses raamatus sellel hetkel kui ta otsustab troonist loobuda. Pole tüüpiline lõpp nagu esimese nelja osa lõpus arvad et Corwin võtab trooni, saab ilusa naise ja elab õnnelikult kuni surmani.
Jumaldan seda osa. Sest vähesed, väga vähesed raamatud lähevad inimesele nii hinge.
Sain laenuks inglise keelse tõlke! Jesss!! Suurepärane oli!!! (esma trükk)
19.04.2004: Hinne jääb samaks, aga esimest korda ajaloos olen ma Toomas Aasaga sisuliselt nõus.
Sarja esimese poole viimane osa ei parandanud üldmuljet sugugi - mitte et ma seda eriti lootnud oleksin. Sisse on toodud hulk fantastilisi kõrvaltegelasi, kelle olemasolu ainus mõte on see, et prints Corwin saaks nendega mööda ratsutades vahetada mõne lehekülje jagu igavat toorkujul filosoofiat, mille seosed raamatu sündmustikuga jäävad mulle segaseks. Üleüldse on tüütult palju igasuguste fantastiliste paikade ja olevuste kirjeldusi, mis mõjuvad ebaoriginaalselt nagu keskpäraste fantasy-maalijate teoste kirjeldused. Kohati kippus meelde - andku ulmejumalad mulle andeks! - Existerion.