Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

The Last Defender of Camelot

(kogumik aastast 1986)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Kogumikus sisalduvad päris esimesed Zelazny tekstid ja siis juba küpsemast loomeperioodist. Esimesed tunduvad kuidagi liig napid; liiga kramplikult on üleseletamisest hoidutud. Sisu on kõigil küllaga, selle puudumise käes pole Z proosa kunagi kannatanud. Aga nad jäävad liiga lakoonilisteks. Stiil ja kirjakeel, milles kahtemata on omapära olemas, tunduvad kohati veidi ebaharilikena. Nii et õnnestunud sümbioos lakoonilise vormi ja originaalse sisu vahel ei sünni päris nii tihti, kui soovinud oleks. Juttude kirjutamine oli Rogerile (ta tunnistab seda ka eessõnas ise) hiljem rohkem selline kõrvalharrastus. Peamise sissetuleku tõid romaanid. Aga ka hetkeajendeil sündinud juttuide kohta on siin palju meeldivat.

Kogumikku tasub lugeda eelkõige kolme pikema teksti pärast - "He Who Shapes", "For A Breath I Tarry" ning "The Last Defender of Camelot". Lühematest, ma kardan, jäävad mul pikemaks ajaks meelde vaid alt.ajalooline "The Game of Blood and Dust" ja ilus meeleolupilt küborgi ja inimneiu armastusest "Halfjack". Aga muidu on enamus jutte inimjumalast, surematusest, tehismõistusest, inimmasinatest, mõistusega masinatest. Kui minu käest küsitaks, mida siit võtta hüpoteetilisse Z best of’i , siis soovitaksin küll vaid kahte juttu – “For A Breath…” ja “The Game…” Võib olla ka “Cameloti viimast kaitsjat”.

Meeldivad on Rogeri enda lühikesed ja teravmeelsed eessõnad juttudele. Üldmulje on samuti meeldiv, ent mitte eufooriline. Kindlasti kehtib kogumike lugemise kuldreegel – mitte üle ühe-kahe jutu päevas.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: