Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

Four for Tomorrow

(kogumik aastast 1967)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

See on siis Roger Zelazny esimene jutukogu!

Ääretult meeldiv jutukogu: pole ühtegi nõrka lugu, pikkus on ka piisav, juttude teemad ei kordu, jne.

Soovitan kasvõi seetõttu, et see raamat annab hea ettekujutuse Zelazny loomingu erinevatest varjunditest. Hea raamat, millega alustada tutvumist Roger Zelazny lühivormidega – selline isutekitaja, kui kasutada kulinaarterminoloogiat.

See Ace Booksi väljaanne, mida mina lugesin sisaldas veel ka Theodore Sturgeoni toreda eessõna ja neli Jack Gaughani illustratsiooni.

NB! Raamtut on avaldatud ka pealkirjaga «A Rose for Ecclesiastes». Tõeline ajastu dokument: noor tõusev täht ja tema värsked ning mitte veel harjumuspärased jutud. Lugege!

Teksti loeti inglise keeles

Kolm jutustust ja üks lühiromaan aastaist 63-65. Uue tähe algustee, sedavõrd mõjuvõimas, et pälvis vanameister Sturgeoni ülikiitva eessõna.

Ilmselt ka kuuekümnendate uus sõna ulmes, sedavõrd eelnenust tunnetustlikult erinev, hüljates teadus-tehnilise inseneerluse ja probleemidelahenduse; keskendudes...hmmm...zelaznilikule inimesenägemusele? Läbivateks märksõnadeks võiks olla surematus ja kauakestvus, armastus ja inimese pürgimuste saavutamatus. Või siis ikka kõik see kirjanduse aines. Ainult läbi ulmeprisma tunnetatud.

Hindeks on kahjuks "neli", sest "The Doors of His Face..." ei küüni minu jaoks kuidagi kolmest kõrgemale, mistõttu ka "viis" võimalik pole.

Ilmselt hädavajalik kraam, et mõista, millega Zelazny siis kuuekümnendaisse sisenes, mida tähandab see uus vool. Kuidagi ühendab see kogumik senised ulmetraditsioonid uudse, pisut mütoloogilise ainesega segatud leebe maailmanägemisega. Antud juhul sünnib sümbioosist uus kvaliteet. Paljusid võib see novaatorlik stiil ja mõnetine pretensioonikus häiridagi.

Samas, on meeldiv, et Z alustas just lühiproosaga, kirjutas end selles vormis meistriks ja alles siis läks romaanide kallale, milliesest, tõsi, mõned esimesed ebaõnnestusid. Antud kogumiku lemmikuiks on minul "The Furies" ja "A Rose..." Kokkuvõtteks - igati sümpaatne raamat.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: