Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

The Great Book of Amber: The Amber Chronicles 1-10

(kogumik aastast 1999)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Nii, nüüd on ta siis läbi, 1258 lehekülge tihedat teksti. Lukustasin end katusekambrisse, barrikadeerisin ukse ja lubasin tulistada igaüht, kes läheneb. Habe on põlvini, silmad punased... ja muide, mis kuupäev üldse on?

Vähe on raamatuid, mille kohta ei saa parimagi tahtmise korral halvasti öelda, sest selle mahu juures oli vaid kaks või kolm kohta, kus oli selgelt aimatav, millega lugu lõppeb või toimunu nii ebahuvitav, et võis minna diagonaallugemisele. Kaks esimest osa on eesti keeles olemas ja kolmas tulemas, ja tundub, et kui JH elus püsib, saavad nad kõik omalajal maakeelendatud; lisaks on erinevates arvustustes sisu juba puudutatud, mis vabastab mu sellestki tegevusest. Seda hiigelsuurt kapsast neelates oli üks põhiline mõte küll see, mida kunagi juba "Avaloni püsside" puhul väljendasin - nimelt ei olegi neid tegelikult võimalik ükshaaval lugeda, kuna (peale esimese osa) raamatud algavad ja lõppevad suht suvalise koha peal.

Virisemine tuleb ikka paremini välja kui kiitmine ja siinkohal ma alustangi sellega - esimesed viis osa, Corwin minategelaseks, lõppevad üsna korrektselt ja siis algavad tema poja, Merlini seiklused, ning teises teose pooles on tema minategelane. Vist läks lugu autorile liiga keeruliseks, sest palju kasutatakse võtteid, mida ma eriti nautida ei suuda - intriigid on läinud nii keeruliseks, et otste kokkuviimiseks tuleb unenäod appi võtta. RZ seletab selle küll ilusti ära, nii nagu üldisesse koloriiti sobib ka too Pattern`i (Mustri) ja Logrus`e suur vastasseis, kuigi lugu läheb natuke titaanide võitluse võtmesse. Igal juhul on tüüp kokku kedranud vapustaval hulgal nauditavat teksti ja kõrgema hinde täielikult välja teeninud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: