Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

For a Breath I Tarry

(jutt aastast 1966)

ajakirjapublikatsioon: «New Worlds SF» nr. 160 (märts 1966)
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

1980 kirjutas RZ, et see on ta lemmikjutustus. Lugu räägib Frosti nimelisest kompuutrist, kes kontrollib Maa põhjapoolkera taastamist. Frostil jääb oma töö kõrval üsna palju vaba aega ja ta hobby’ks on Inimene. Kes nad olid, kuidas mõtlesid ja mille poolest erinesid robotitest ning arvutitest? Lõpuks ei jää Frostil muud üle, kui sügavalt jääst leitud inimrakkudest aretada välja see olend: inimene. Frost kannab olendile üle oma teadvuse ning loogilisest arvutist saab inimkehas tundev olend (esimene tunne: hirm), seega inimene. Nii saab Maa uuesti inimeste sooga täidetud (Lõunapoolkera taastaval Beta-arvutil seisab ees sama protsess). Hea lugeda, aga Silverbergi filosoofilised jutustused ja lühiromaanid on nagu tugevamad. Seepärast 4.
Teksti loeti vene keeles

Ka mulle tuli kohe Silverberg meelde aga hinnet ma sellepärast ei alandaks. RS kirjutanuks sellise loo kindlasti hoopis teistmoodi. Aga ka Zelazny on siin omas elemendis. Täiesti võrratud on masinate dialoogid - millest jutt õieti koosnebki. Inimese poolt loodud tehisjumalad tahavad uuesti luua inimest, nende mõtlemise aluseks on loogika; omavaheliseks suhtlemismeetodiks sokraatiline dialoog, milles väljend "Deactivate yourself!" märgib räiget ettepanekut puu taha minna. Peategelases Frostis ilmnevad ka mõned prometeuslikud jooned. Igati nauditav lugemine!
Teksti loeti inglise keeles

Mulle isiklikult meenutas see tykk rohkem "Algernonis" ilmunud maailmaloomise lugusid ning see pole üldse meeldiv assotstiatsioon. Enne keskpaika võis aru saada, kuhu see jutujärg välja jõuab ning sealtmaalt oli vähemalt minu puhul tegu pigem närimise ja mälumise kui lugemisega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: