Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

The Last Defender of Camelot

(jutt aastast 1979)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s SF Adventure Magazine» 1979; suvi
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

RZ oskus ja tahe kasutada erinevaid mütoloogiaid ilmneb ka selles heatasemelises fantasy-jutustuses. Launcelot, üllaim ja vapraim Ümarlaua rüütlitest, on väga-väga aeglaselt vananedes elanud meie päevini. Võlukunsti kasutades on ka Morgana suutnud seda teha. Viimaselt saab Launcelot teada oma pikaealisuse oletatava põhjuse: Merlin on ennest nõidunud n-õ. “tuhandeaastasesse” unne ja ilmselt tahab, et ärkamishetkel oleks ta toeks rüütlitest vapraim. Launcelot suundub Inglismaale ärkavat Merlinit otsima..... Selle jutustuse kirjutas RZ “The Saturday Evening Post”-ile. Viimane palus juttu kärpida 9000 sõnast 4500 sõnaliseks. Hea, et kirjanik sellega nõus polnud. On võimatu ette kujutada, millised kohad tulnuks välja jätta. Võimatu! Jutustus andis nime aasta hiljem ilmunud kogumikule.
Teksti loeti inglise keeles

Zelazny on minu jaoks selline kummaline kirjanik... kirjutab selgelt (kohati ehk liigagi lihtlauseliselt, kuid samas mitte primitiivselt), ladusalt, huviga jälgitavalt, kuid... maksimumist jääb kogu aeg midagi puudu. Nii tegelikult seegi kord. Aga kuigi selles loos pole iseenesest midagi erakordset - lihtsalt järjekordne õnnestunud müüditöötlus – oleks neli selle eest nagu vähe, viis jälle natuke palju... Otsustan seekord siiski viimase kasuks – ka lihtsalt sümpaatne jutt, milles miski vastu ei hakka, on ju seda väärt?
Teksti loeti soome keeles

Mu tundmused selle loo vastu ja hinde motiivid on ligikaudu samasugused, kui Valgel Varesel. Ainult et ma ei ole temaga nõus ses osas, et _alati_ Zelaznyl midagi täiusest puudu jääb -- minu jaoks on mõned RZ teosed sellised, millest paremini enam teha eriti ei saa.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: