Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny · Martin H. Greenberg ·

Wheel of Fortune

(antoloogia aastast 1995)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Ameerika uuema ulme võlu ja valu, ehk antoloogia hasartmängude teemal...

Mahukas kogu sisaldab 19 juttu, Roger Zelazny saatesõna ja kommentaarid ning kaks Joe Haldemani luuletust. Viimatinimetatud on vene tõlkest välja jäänud... ka see vene tõlge ise on ajuti üsna puine. Lugesin Don Webbi juttu «A Bigger Game» ka teises tõlkes ajakirjas «Jesli» ning peab mainima, et see teine oli märksa parem. Vene tõlkes on raamatu ainuautoriks tehtud Zelazny... juttude tegelikud autorid on vaid loo alguses joonealusel copyrightireal ära märgitud.

Raamatu hinne oleks üldsummana selline neli, spetsiaalselt ei soovitaks seda antoloogiat küll otsima hakata... kui näppu jääb, siis tasub muidugi lugeda. Juttude üldine tase on hea... päris ehedat saasta on vaid paar lugu. Minu jaoks oli antoloogia põhiline miinus just lõppude liialt sagedane etteaimatavus... ma olen selliseid mängude- ja kireteemalisi tekste ikka sadu lugenud. Ilmselt on siin probleem ka selles, et Vana Maailma ulmes on sellised elulised pajatused üsna tavaline asi... ulmekirjanduse getost raginal vabadusse murdnud Uue Maailma ulme aga ilmselt alles avastab sellist värki.

Tegu on originaalantoloogiaga ning seega on kõik tekstid kirjutatud just seda köidet silmas pidades. Teisalt on nende kaante vahel koos üsna palju noori autoreid ning seega jääb «Wheel of Fortune» ilmselt veel paljudeks aastateks mitmete lugude ainuilmumiskohaks. See olekski peamine põhjus antud raamatu lugemiseks, sest Don Webbi, Nina Kiriki Hoffmani, Michael A. Stackpole`i, Karen Haberi, John DeChancie`i ja Thomas M. K. Stratmani jutud on kohe väga kindlasti vajalik ja hea toodang. Suurte nimede kummardajate jaoks on raamatus ka Roger Zelazny üks «Amberi kroonikate» jutt... väga nüri jutt, muideks!

Zhanriliselt on raamat üsna kirev. On maagilist realismi, on peaaegu mitteulmet, on linnafantaasiaid, on (mõõdukat) küberpunki, on postapokalüptilisi stsenaariumeid jne. Enamike juttude tegevus toimub Maal, aga on ka lähi- ja kaugkosmose lugusid.

Hiljem raamatut originaalis üle lugedes olen sunnitud tunnistama, et lisaks puisele tõlkele on venekeelsel väljaandel veel üks puudus – juttude lõpust on ära jäänud autorite endi kommentaarid asja kohta. Juttude hindeid need kommentaarid mul küll ei mõjutanud, kuid paljud taustad said tänu neile kommentaaridele küll selgemaks.

Teksti loeti vene ja inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: