Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny · Martin H. Greenberg ·

Warriors of Blood and Dream

(antoloogia aastast 1995)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Ei hakka väikese juubeli jaoks midagi erilist otsima ;) Kõhklusega pandud hinne väljendab eelkõige teose BAASikuuluvust. Tõsi, on natuke müstikat, paar lugu tegelevad virtuaalreaalsusega (L.Segriff, D.Smeds) ja üks ka võõraste eluvormidega, eriti sellega, kuidas maadelda shapeshifteriga (J.A.Carver). Läbivaks teemaks siiski zeni või tao vms tunnetamine võitluskunstide kaudu. Kahtlemata on kõik autorid seda tunnetanud, iseküsimus, kui veenvalt nad seda edasi on andnud ja kas seda sõnades üldse ongi võimalik edasi anda. Kogumiku plussiks on , et koostaja pole seda kokku pannud miskeid ajakirju lapates, vaid kõik tekstid on nimelt selle kogumiku jaoks tellitud ja kirjutatud.
Mõne ammusurnud kirjaniku teoste puhul pole autori ees- või järelsõnadega probleemi, sest mõjuvad pisut õõnsalt, nagu „klassiku testament" ikka. Küllap olen ma end Zelaznysse liialt sisse lugenud, sest tema sõnad kõlavad minu jaoks pisut õudsel kombel elusalt. Nii et raamatul on (minu jaoks) väga mõjus eessõna. Ja hea teemakohane järelsõna jaapanlasest kunstnikult. Ülejäänuga on, nagu on.
Teksti loeti inglise keeles

Oh jah... Kogumik ulmejuttudest, milles kesksel kohal võitluskunstid... maitses see kõik nagu 24tunnine vanDamme filmide maraton. Hea küll, paar Steven Seagali oli ka seas. Ilma vajaliku judo-, karate- ja mis iganes jalaga-pähe-andmise-kunsti jaapanikeelsete terminite tundmiseta jookseb suur osa nüansse lihtsalt mööda külgi maha... Muist jutte ei olnud kindlasti ulme (näiteks Stackpole), muist juttudes piirdus kogu ulmeline osa praegu veel kättesaamatu virtuaalsuse tasemega (näiteks Smeds). Muist -- vabandage väljendust -- oli pisukese filosoofilise lisaballastiga lihtlabane teineteiseklohmimine, mille sisu ununes sama kiiresti kui lugeda jõudis. Ei oska sellelaadsest kirjandusest suurt lugu pidada.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: